aktualizacja 

Był gwiazdą TVP1, po 10 latach zniknął. Dziś "zaczepiają go młode laski"

78

Na początku lat dwutysięcznych był jedną z bardziej rozpoznawanych gwiazd telewizji. Utalentowany Jacek Wójcicki z dużym powodzeniem wcielał się wówczas w rolę słynnego "Pana Tenorka" w programie dziecięcym pt. "Budzik". Format emitowało w godzinach porannych TVP1. Mężczyzna szybko stał się prawdziwym idolem dla najmłodszych Polaków.

Był gwiazdą TVP1, po 10 latach zniknął. Dziś "zaczepiają go młode laski"
Młodzi widzowie pokochali go za rolę "Pana Tenorka". Na zdjęciu Jacek Wójcicki w 2001 roku. (AKPA)

Choć Jacek Wójcicki osiągnął sporo w branży muzycznej, to dla wielu wciąż najbardziej kojarzy się ze słynną rolą "Pana Tenorka". Wcielał się w niego aż przez dziesięć lat w "Budziku", którego celem było rozbudzanie w dzieciach pasji do muzyki i sztuki. W ramach wspomnianego programu powstało 120 odcinków i tyle samo piosenek Wójcickiego.

Dzieci, które mnie oglądały, mają po 20 lat i zdarza się, że na ulicy zaczepiają mnie młode laski "A, pan Tenorek..." - wspominał kiedyś w jednym z wywiadów.

Lista sukcesów aktora i tenora Jacka Wójcickiego jest jednak znacznie dłuższa. Choć zniknął z ekranów i nie występuje w "Budziku", wciąż z powodzeniem realizuje się w swej pasji, czyli muzyce. Na co dzień jest aktywny w mediach społecznościowych. Nadal tworzy i koncertuje dla publiczności.

Mężczyzna pojawił się m.in. w filmach np. "Lista Schindlera" oraz "Korczak" czy serialach np. "Tygrysy Europy". Na swoim koncie "Pan Tenorek" ma też występy w prestiżowym "Kabarecie Olgi Lipińskiej" czy w krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Razem z popularną Ewą Wachowicz brał udział również w programie "Tylko nas dwoje".

Wójcicki od dziecka kochał muzykę

Przypomnijmy. Jacek Wójcicki urodził się 21 stycznia 1960 roku w Krakowie, a więc kilka dni temu skończył 63 lata.

Zaczynałem tak naprawdę w przedszkolu na taborecie. Ponieważ zawsze byłem najmniejszy, to stawiano mnie na taboreciku i śpiewałem na akademiach czy przedszkolnych uroczystościach - cytuje jego wypowiedź Onet.

Od najmłodszych lat miał dryg do muzyki. Od dziecka aż do końca liceum śpiewał w Chórze Chłopięcym Filharmonii Krakowskiej. Po maturze ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jak podaje Onet, w 2012 roku Wójcicki nawiązał do swojej słabej obecności w mediach.

Sukcesem jest trwanie w zawodzie. Mimo lat wzlotów, oszołomień karierą i sukcesem, jak i lat spokojniejszych, wciąż mam sporo pracy, co daje poczucie zadowolenia, spełnienia... Nawet jeśli nie ma mnie na pierwszych stronach kolorowych pism i na warszawskich bankietach - cytuje portal.
Zobacz także: Jacek Wójcicki - "Zaklinam czas" (Official video) HD
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić