Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Nie jedz tego przed imprezą. Możesz żałować

5

Szykując się na zakrapianą imprezę, musimy pamiętać przede wszystkim o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Bez tego następnego dnia czeka nas gigantyczny kac. Olbrzymie znaczenie ma także to, co zjemy.

alkohol, kobieta
alkohol, kobieta (Shutterstock.com)

Przed spożyciem nigdy nie sięgajmy po słone przekąski. Alkohol odwadnia organizm, a tego typu jedzenie dodatkowo wysusza nam usta. Lepiej najeść się czegoś, co ma dużo wody lub po prostu dużo jej wypić.

Imprezowicze powinni unikać także sałaty. O ile zielone listki sprawdzają się podczas odchudzania, to przed hulaszczą nocą nigdy nie jedzmy jej bez żadnych dodatków. A jeśli już musimy, dorzućmy do niej nieco mięsa. Żołądek dość szybko strawi samą sałatę, przez co jako "posiłek" ta nie spowolni procesu wchłaniania alkoholu przez organizm - radzi w "Cosmopolitan".

Nie jedzmy także ostrych potraw. Nawet jeśli lubimy dobrze przyprawione jedzenie, to w ten sposób tylko podrażniamy żołądek. A kiedy w dniu imprezy dodamy do tego wysokoprocentowy trunek, tylko pogorszymy sytuację.

Podczas spożywania zapomnijmy o słodyczach. Cukier sprawia, że alkohol szybciej trafia do krwiobiegu, a co za tym idzie, szybciej odczujemy jego działanie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić