Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Sprawdź, jaki rodzaj selfie robisz

11

Istnieją tylko trzy typy selfie - do takiego wniosku doszli badacze z Uniwersytetu Brighama Younga. Naukowcy obejrzeli tysiące zdjęć i przeprowadzili serię ankiet.

Sprawdź, jaki rodzaj selfie robisz
(Pixabay.com)

Typ pierwszy: selfie komunikujące. To zdjęcia, na których często chwalimy się naszymi sukcesami. To na nich pozujemy z dyplomami ukończenia szkoły lub medalami. To, co napiszemy pod taką fotką, nie ma większego znaczenia. Można oczywiście wyjaśniać, co udało nam się osiągnąć, ale sukces powinien być widoczny przede wszystkim na samym zdjęciu.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Drugi rodzaj to selfie autobiograficzne. Tutaj zdjęcie to tylko pretekst dla prawdziwego przekazu. Wcale nie chodzi o to, co na nim widać, ale o to, jaki dajemy podpis. To właśnie pod tym typem selfie wypisuje się historie z życia, które później będą lajkować znajomi. Opisy są najczęściej długie i nudne, ale to nieważne. Liczy się, że zaszpanowaliśmy ciekawą historyjką - informuje "Cosmopolitan".

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Ostatni typ to selfie publicystyczne. To rodzaj zdjęć najczęściej używany przez celebrytów, którzy regularnie, czasem bardzo często, zasypują fanów fotkami, na których pokazują np. bieżącą stylizację. Często takie posty to także rodzaj reklamy marek, które sponsorują daną gwiazdę.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić