Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Mandat do 3 tys. zł. Typowe wykroczenie zimą

67
Podziel się:

Mróz zostawia na szybach naszych samochodów warstwę, którą należy zeskrobać przed ruszeniem z miejsca parkingowego. Poranny pośpiech powoduje, że nie zawsze dokładnie czyścimy szyby pojazdów. To może później skutkować dramatycznymi zdarzeniami na drodze. Policja ostrzega, że za nieoczyszczenie szyb w aucie grozi mandat nawet do 3 tys. złotych.

Mandat do 3 tys. zł. Typowe wykroczenie zimą
Jazda „na czołgistę”. - To jest nieodpowiedzialne i niebezpieczne - ostrzega policja (Policja)

Obserwowanie drogi tylko przez mały fragment odlodzonej powierzchni szyby podczas jazdy samochodem stanowi bardzo duże zagrożenie dla wszystkich innych uczestników ruchu. Szczególnie groźnie robi się w momencie, kiedy wjeżdżamy na skrzyżowanie, zbliżamy się do przejścia dla pieszych lub gdy włączamy się do ruchu.

Pamiętajmy o właściwym utrzymaniu i przygotowaniu samochodu do jazdy! Mróz zostawia na szybach naszych samochodów warstwę szronu i lodu. Poranny pośpiech powoduje, że nie zawsze dokładnie odladzamy i czyścimy szyby w naszych pojazdach, co może później skutkować dramatycznymi zdarzeniami na drodze - ostrzega zakopiańska policja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Nowe rekordowe mandaty. Kierowca audi pędził 241 km/h

Jazda "na czołgistę". Mandat do 3 tys. złotych

Ustawa prawo o ruchu drogowym określa, że pojazd musi być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. Popełnienie takiego wykroczenia może skutkować mandatem karnym w wysokości nawet 3 tys. złotych.

Cieszmy się urokami zimy, ale nie zapominajmy o bezpieczeństwie swoim i innych - apelują policjanci.

Należy także pamiętać o odśnieżaniu chodnika przed swoją posesją. Jeżeli chodnik przylega bezpośrednio do ogrodzenia domu, obowiązek odśnieżania spoczywa na właścicielu nieruchomości. Jeżeli właściciel posesji unika tego obowiązku, może zostać ukarany mandatem w wysokości od 500 do nawet 1,5 tys. złotych. W sytuacji, gdy chodnik będzie nieodśnieżony, a dojdzie na nim do wypadku, w którym ucierpi przechodzień, właściciel działki graniczącej z drogą lub jej zarządca może zostać zobowiązany do wypłaty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu poszkodowanego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(67)
jasnowidz
2 tyg. temu
Jak już obywatele dostosują się do wszystkich obostrzeń reżimu, to zorganizują masowe łapanki na ulicach, każdego kto ma polskie pochodzenie wywiozą daleko do specjalistycznych ośrodków, by miejsce zrobić krewnym, przybyszom z Ukrainy i Izraela.
Roman
2 tyg. temu
Witam. Mogę coś ciekawego poradzić. Oblodzone szyby można popryskać w spreju alkoholem i szybko to pomaga. Ale prośba żeby to robiły osoby 18+ z uwagi że trzeba chronić oczy w jakimś stopniu przed alkoholem. Warto też mieć krople do oczu w razie czego. I butelkę czystej wody żeby w razie czego przepłukać oczy przed zakropleniem. To tak w ramach bezpieczeństwa.
Vince
2 tyg. temu
Może napiszcie lepiej za co pisiory nie uchwaliły mandatu w Polsce, będzie mniej pisania.
sami
2 tyg. temu
sobie szyby zarysowujcie !!!!
prawda
2 tyg. temu
Masz 1 minutę według przepisów na nagrzanie auta i masz jechać. To dowód na to, że prawo nie jest tworzone dla obywateli lecz dla okradania ich i tworzenia niebezpiecznych precedensów.
jaa
2 tyg. temu
wystarczy woreczek z ciepłą wodą tzw. termofor i nim kilkukrotnie "przejechać" po szybie a zmarzlina sama spłynie a jak nie to skrobakiem wystarczy wtedy delikatnie przetrzeć i śnieg lub lód zostanie usunięty. Można samym skrobakiem ale wtedy lód tak łatwo nie puszcza i trzeba mocno skrobać
aldek
2 tyg. temu
A kto będzie ten obowiązek egzekwował, bo chyba nie nieobecna nigdzie tzw. policja?
Mich
2 tyg. temu
Najlepsze jest to że chodnik w zimie jest mój a w lecie państwowy. Idąc tym tokiem myślenia mam pełne prawo postawić na chodniku choinkę.
Tesla
2 tyg. temu
O ile zmniejszy się zasięg samochodu elektrycznego z włączonym ogrzewaniem wnętrza, szyb i lusterek ?
edi
2 tyg. temu
W moim samochodzie jest ogrzewanie postojowe, sam się odmraża jak nastawie o której godzinie ma być w nim ciepło. Zima wole jeździć tym dieslem niż młodszym na benzynę.
kierowca
2 tyg. temu
W moim aucie szyby się nie pokrywają lodem, tak samo nie zaparowują na postoju. Odpowiada za to system zasilany drugim akumulatorem i fotowoltaiką. A jest to nie młody VW Pheaton. Nie wolno ich produkować bo podobno są nie ekologiczne.
Kocie życie
2 tyg. temu
Zabrać auto za brak opieki. Psy wojny w akcji.
Petroniusz
2 tyg. temu
Szyba- SRYBA! CAŁE AUTKO WG PRZEPISÓW MUSI BYĆ ODŚNIEŻONE. Red aktorki nie wprowadzajcie ludzi w błąd!
Fart
2 tyg. temu
Niedługo mandaty będą tak wysokie jak nasze wypłaty. ... a może już takie są ??
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić