Wyjątkowe ogłoszenie z Gdańska. Na sprzedaż skarb motoryzacji

34

To prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji - i nie tylko. Mieszkaniec Gdańska umieścił w internecie niezwykłe ogłoszenie. Ma do sprzedania autentyczną, "garbatą" Warszawę z 1958 roku.

Wyjątkowe ogłoszenie z Gdańska. Na sprzedaż skarb motoryzacji
Niezwykłe ogłoszenie w internecie (olx)

Kiedyś była dumą Polski. Dzisiaj to zabytek i gratka głównie dla kolekcjonerów. Wciąż jednak zachwyca swoją wyjątkową konstrukcją i stojącą za nią historią - FSO Warszawa.

Niezwykłe ogłoszenie w sieci

Oryginalnych i dobrze zachowanych Warszaw pozostało już niewiele. W posiadaniu jednej z nich jest jednak pewien Gdańszczanin, który postanowił sprzedać kultowe auto z 1958 roku.

Ogłoszenie zamieścił w internecie. Właściciel zapewnia w nim, że samochód jest w dobrym stanie, a części są oryginalne. "Warszawa uczestniczyła w wielu paradach i uroczystościach" -  czytamy na stronie z ogłoszeniami.

Auto jest podobno wyposażone w silnik dolnozaworowy z małym przebiegiem po kapitalnym remoncie. Właściciel wycenił kultowy samochód na 60 tys. zł.

Perełka polskiej motoryzacji

Warszawa była produkowana w latach 1951–1973 przez Fabrykę Samochodów Osobowych (FSO) w Warszawie. Był to pierwszy samochód osobowy produkowany seryjnie w Polsce po II wojnie światowej.

Dzisiaj Warszawy, które przetrwały w dobrym stanie, wykorzystywane są głównie na imprezach okolicznościowych, takich jak śluby czy parady. Od jakiegoś czasu zainteresowanie nimi rośnie, a co za tym idzie - rośnie także ich cena na rynku samochodów używanych.

Zobacz także: Pierwszy kontakt z Ferrari 296 GTB. Ma 830 KM i... gniazdko na wtyczkę
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić