Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Materiał partnera
|
Materiał partnera: Electrolux

Sprzątanie krok po kroku – przydatne porady

Podziel się:

Chociaż wszyscy musimy pamiętać o regularnym sprzątaniu naszego domu lub mieszkania, kiedy chcemy utrzymać w nim należyty poziom higieny, trudno powiedzieć, żeby wielu z nas lubiło tę czynność. Raczej mało osób uznaje sprzątanie za przyjemną aktywność i dodatkowo zabiera ono nam sporo czasu, który moglibyśmy przeznaczyć na zdecydowanie milsze zajęcia. Zdecydowanie warto więc poszukać w tej kwestii jakichś ułatwień, które pomogą nam w szybkim i efektownym sprzątaniu. Dzisiaj przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, więc zapraszamy do czytania!

Sprzątanie krok po kroku – przydatne porady
(materiały partnera)

Domowe detergenty – czasem mogą być bardziej skuteczne niż te ze sklepu!

Odpowiednie środki czystości to podstawa, jeśli chcemy utrzymywać nasz dom czy mieszkanie w należytym porządku. Niejednokrotnie jednak zdarza się tak, że drogie preparaty ze sklepu zawodzą i tracimy nie tylko pieniądze, ale także czas poświęcony na ich użycie. To oczywiście bardzo frustrujące sytuacje, których każdy z nas wolałby uniknąć. Zdecydowanie lepiej byłoby posiadać jakieś uniwersalne detergenty, które będą jednocześnie tanie i skuteczne. Czy to możliwe?

Okazuje się, że jak najbardziej i żeby je znaleźć, wcale nie musimy wybierać się do sklepu. Bardzo dużo codziennych produktów spożywczych, które większość z nas trzyma w swoich szafkach, po odpowiednim przygotowaniu świetnie sprawdzą się jako detergenty.

Przykładem może być tutaj cytryna, która wykazuje silne działanie czyszczące. Z uwagi na to, że jest ona w pełni naturalna, nie musimy obawiać się wykorzystywać soku z cytryny do odświeżenia naszej mikrofalówki czy piekarnika. Poradzi sobie ona z tym świetnie i zostawi w ich wnętrzu przyjemny zapach.

Innym ciekawym środkiem czystości może być soda oczyszczona. Jej działanie jest na tyle intensywne, że możemy za jej pomocą wyprać nawet kanapę czy dywan. Wystarczy, że posypiemy nią brudną powierzchnię, delikatnie ją zwilżymy i poodkurzamy całość. Takie szybkie pranie można wykorzystać nie tylko w domu, ale także w samochodzie.

Oczywiście to tylko przykłady, jak możemy wykorzystać różne popularne, domowe produkty. Lista naturalnych detergentów jest znacznie szersza i przy ich wykorzystaniu będziemy mogli wysprzątać cały dom. Warto dać im szansę i sprawdzić, czy ich użycie nie będzie lepsze niż używanie drogich produktów myjących ze sklepów.

W sprzątaniu może pomóc nam technologia

Różne technologie i urządzenia ułatwiają nam sprzątanie nie od dziś. W związku z tym absolutnie nie możemy o nich zapominać, kiedy zastanawiamy się, co możemy zrobić, żeby uczynić nasze porządki znacznie szybszymi i bardziej efektywnymi. Na które urządzenia warto postawić, jeśli chcemy zapewnić sobie maksimum wygody i komfortu podczas sprzątania?

Zdecydowanie jedne z najbardziej przydatnych sprzętów są odkurzacze bezprzewodowe, takie jak odkurzacz bezprzewodowy Allergy UV Pure Q9 marki Electrolux. Ten odkurzacz jest przede wszystkim lekki i niezwykle łatwo nim manewrować, co jest bardzo miłą odmianą od odkurzania klasycznym, ciężkim sprzętem z długą rurą. Ponadto ten model oferuje możliwość wyciągnięcia z niego części ręcznej, co jeszcze bardziej ułatwi nam zadanie, kiedy do posprzątania mamy wysypaną sól czy fotele w samochodzie. Nie trzeba będzie dźwigać tam całego odkurzacza – wystarczy wymontować z niego jeden element!

Dodatkowo Allergy UV Pure Q9 to sprzęt przyjazny wszystkim alergikom. Nie tylko cechuje się ogromną skutecznością we wciąganiu kurzu i innych zanieczyszczeń, ale posiada także specjalną elektroszczotkę z lampą UV. To rozwiązanie sprawia, że w łatwy sposób możemy pozbywać się z naszych powierzchni nie tylko widocznych zabrudzeń, ale także eliminować bakterie i alergeny.

Jeśli ktoś dalej nie jest przekonany co do tego, że odkurzacz bezprzewodowy będzie mógł ułatwić mu sprzątanie, warto wziąć pod uwagę jeszcze jedną kwestię. Klasyczne odkurzacze zazwyczaj lądują w szafkach czy składzikach, gdyż trudno nazwać je ozdobą – mają spełniać w największej mierze praktyczne funkcje. W przypadku odkurzaczy pionowych jest zupełnie inaczej, gdyż ich nowoczesny design sprawia, że możemy umieścić je nawet w bardzo widocznej części naszego pokoju. Dzięki temu zawsze będą pod ręką, a nam będzie zdecydowanie łatwiej zabrać się za sprzątanie.

Plan porządków – jak sprzątać, żeby nie dokładać sobie pracy?

Sprzątanie nie musi być takie czasochłonne, kiedy podejdziemy do niego z głową. Teoretycznie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że planowanie jakiejkolwiek czynności może ją znacznie ułatwić i przyspieszyć, gdyż nie będziemy wówczas poruszać się po omacku. Jednocześnie lekceważymy tę kwestię bardzo często i tym samym niestety dokładamy sobie pracy.

Jeśli przykładowo najpierw umyjemy nasze podłogi i dokładnie poodkurzamy dywany, natomiast później stwierdzimy, że naszym meblom i sprzętom RTV przydałoby się wytarcie z kurzu, spora jego część z powrotem wyląduje na posadzce, przez co efekty nie będą tak dobre, jak mogłyby być. To bardzo prosty błąd, który często możemy popełnić z roztargnienia i braku odpowiedniego planu sprzątania.

Najlepiej podejść do jego wykonywania jak najbardziej kompleksowo. W tym celu można przejść się po domu czy mieszkaniu z telefonem lub kartką papieru i dokładnie spisać tam wszystkie czynności, jakie musimy robić, żeby utrzymać odpowiedni porządek. Następnie należy zastanowić się, jak często należy je wykonywać. W przypadku odkurzania czy mycia podłóg oczywiście im częściej uda nam się to wcisnąć w nasz grafik, tym lepiej. Kolejnym krokiem może być podzielenie wszystkich tych zadań pomiędzy naszych domowników, jeśli mamy taką możliwość. W ten sposób wykonamy prosty plan sprzątania, który pomoże nam efektywnie planować i wykonywać porządki, nie tracąc na nie masy czasu.

Na sam koniec warto poruszyć jeszcze jedną kwestię, którą są... nasze wymówki. Niestety wszyscy mamy tendencję do odkładania różnych nieprzyjemnych zadań na później, co w efekcie sprawia, że nasze obowiązki się piętrzą i trudniej nam się do nich zabrać. Należy pamiętać, że nawet tak prozaiczne czynności jak szybkie przetarcie kurzu z telewizora, kiedy akurat będziemy koło niego przechodzić, mogą utrzymać nam zachować odpowiednią czystość w naszym mieszkaniu. Nie odkładajmy takich zadań na później, gdyż znacznie ciężej będzie się z nimi uporać.

Materiał partnera: Electrolux
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Materiał Partnera
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić