aktualizacja 

Artur Orzech o odejściu z "Szansy na sukces". TVP mówi co innego

3

W 2021 roku Artur Orzech opuścił szeregi TVP. Do rozstania doszło w atmosferze skandalu. Jego odejście było natomiast szeroko komentowane. Po latach głos na ten temat zabrał sam zainteresowany.

Artur Orzech o odejściu z "Szansy na sukces". TVP mówi co innego
Artur Orzech (AKPA, AKPA)

Artur Orzech przed laty prowadził program "Szansa na sukces". W pewnym momencie jednak zniknął z tego formatu. Ówczesny pracodawca dziennikarza wyjaśnił, że pewnego dnia po prostu nie pojawił się w pracy.

Stanowisko Orzecha w tej sprawie nie pokrywa się z tym, co przedstawiła Telewizja Polska. - Mój wpływ na program był coraz mniejszy, a od pewnego momentu - żaden. Moją rolę sprowadzono wyłącznie do prowadzenia "Szansy na sukces". Przez ponad 30 lat w mediach naprawdę dużo zrobiłem i tylko występowanie przed kamerą mnie już nie interesuje - powiedział w rozmowie z Plejadą.

Poza tym coraz częściej słyszałem od artystów, którzy przychodzili do "Szansy…", że robią to tylko ze względu na mnie. To był dla mnie znak, że jednak to, co dzieje się w TVP w sferze informacji i publicystyki, rykoszetem uderza w program, w który jestem zaangażowany - dodał eksprowadzący "Szansy na sukces".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ola "Szindy" Kowal wzięła udział w pokazie Zienia. Wyróżniała się kreacją (WIDEO)

Artur Orzech: Nikt nie pytał mnie o zdanie

W pewnym momencie Artur Orzech nie był już brany pod uwagę w kontekście ustalania gości programu. - Nikt nie pytał mnie o zdanie. Na kilka dni przed nagraniami dostałem mail z informacją, kto pojawi się w następnym odcinku i tyle. Trwały już wtedy prace nad zgromadzeniem dokumentacji do programu, szukano materiałów archiwalnych z udziałem gości. Jedyne, co mogłem zrobić, to zrezygnować z prowadzenia "Szansy na sukces". I tak też się stało - wyznał.

Orzech o swoich zamiarach poinformował kierownika produkcji dwa dni przed planowanymi nagraniami. - To nie odbyło się tak, jak przedstawiała to Telewizja Polska - czyli że nikomu nic nie powiedziałem, milczałem i nie pojawiłem się na nagraniach. To pewne zafałszowanie. Gdyby rzeczywiście tak było, skąd wziąłby się Marek Sierocki? Przechodził korytarzem przy S-5 na Woronicza? Przecież nie wyciągnięto go jak królika z kapelusza iluzjonisty. Produkcja wiedziała, że mnie nie będzie, w związku z czym sięgnięto po niego jako zastępstwo - kontynuował.

Dziennikarz został zobligowany do zapłacenia kary finansowej. - Karę zapłaciłem, co oznacza, że to ja zrezygnowałem ze współpracy z Telewizją Polską, a nie odwrotnie, jak próbowano przedstawić tę sytuację - podsumował.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić