Filip Borowiak
Filip Borowiak| 
aktualizacja 

Bartłomiej Topa o roli Zenka: Zapisał się w świadomości moich rówieśników

4

Zenek Pereszczako przyniósł popularność Bartłomiejowi Topie. Co teraz o tej roli myśli jej odtwórca? Aktor w rozmowie z nami wrócił wspomnieniami do okresu, gdy ponad 20 lat temu kręcił serial "Złotopolscy". Jak dziś wspomina ten czas? Zobaczcie nasz materiał wideo.

Bartłomiej Topa o roli Zenka: Zapisał się w świadomości moich rówieśników
Bartek Topa o roli Zenka Pereszczako w "Złotopolskich" (AKPA, FORUM)

Bartłomiej Topa odwiedził studio Wirtualnej Polski, by opowiedzieć o sukcesie serialu "1670", który w grudniu zeszłego roku wywołał spore emocje w Polsce. Aktor zdradził nam, jak cała ekipa zareagowała na ogromne zainteresowanie widzów i jak bardzo ważne były dla nich nagrody, które otrzymali już po emisji. Cały wywiad z Bartłomiejem Topą można znaleźć na samym dole tego artykułu.

Podczas rozmowy nie zabrakło również innych tematów. Zapytaliśmy aktora, jak dziś z perspektywy czasu patrzy na rolę Zenka ze "Złotopolskich". Czy ma dziś względem niej jakieś negatywne lub niekoniecznie przyjemne emocje?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bartłomiej Topa o roli Zenka w "Złotopolskich". "Zapisał się w świadomości moich rówieśników"
Nie mam problemu, żeby rozmawiać o Zenku (...). Ja przyjeżdżałem na plan pod Piasecznem, do swojego sklepu w Złotopolicach, na jeden, dwa dni w miesiącu i tam realizowaliśmy wszystkie moje sceny, a były to jedna czy dwie sceny w każdym odcinku. Potem były powtórki "Złotopolskich" i to trwało, trwało i ten Zenek gdzieś tam się zapisał w świadomości moich rówieśników oraz tych starszych osób, bo nie przypuszczam, że młodych, jako że w telewizji już nie ma tego serialu - powiedział nam Bartłomiej.

Jak podkreśla aktor, każdy etap życia "ma jakieś swoje ekspresje", dla niego była to rola Zenka.

Dla mnie to było pole doświadczalne próby zetknięcia się z aktorstwem "po drugiej stronie", bo w tym czasie też realizowaliśmy z Wojtkiem Smarzowskim "Kurację", teatr telewizji i te role były jakby na szali. Tutaj był Majer, a tu był Zenek i w tej rozpiętości aktorstwa chciałem się potem realizować - dodał Topa.

Zobaczcie też cały wywiad z Bartłomiejem Topą. Aktor zachwycił Polaków jako Jan Paweł Adamczewski w serialu "1670". Topa opowiedział nam, jak wyglądały jego pierwsze dni na planie, jak na serial zareagowali fani platformy Netflix za granicą oraz co czeka widzów w 2. sezonie "1670". Bartłomiej wrócił również wspomnieniami do pracy na planach filmów, które stworzył Wojciech Smarzowski ("Dom zły", "Drogówka", "Wesele"). Zdradził nam też, czym rozczulają go jego córki oraz czy w jego opinii Polacy potrafią się z siebie śmiać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bartłomiej Topa: Polacy w kwestii poczucia humoru mają dystans do siebie. Jesteśmy wielobarwni

Filip Borowiak, dziennikarz o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić