aktualizacja 

Dzień Czekolady 2024. Spójrz na te memy. Uśmiejesz się do łez!

2

12 kwietnia 2024 roku celebrujemy Dzień czekolady. To niewątpliwie wspaniałe święto. Każdy łasuch ma doskonały pretekst, by sięgnąć po ulubione łakocie. Co ciekawe, powstają nawet liczne memy o czekoladzie!

Dzień Czekolady 2024. Spójrz na te memy. Uśmiejesz się do łez!
Dzień czekolady 2024: memy (Pixabay)

Dzień czekolady to ulubione święto łasuchów. Co ciekawe, cieszy się ono ogromną popularnością na całym świecie i jest chętnie obchodzone od ponad dwóch stuleci!

Początkowo jedynie Majowie i Aztekowie delektowali się czekoladowym napojem. W XV wieku natomiast doszło do przełomu za sprawą Krzysztofa Kolumba. To dzięki niemu ziarna kakaowca trafiły do Europy.

Zanim powstała pierwsza tabliczka czekolady, minęło sporo lat. Jako pierwsi w Europie z tego przysmaku cieszyli się Niemcy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Syn Justyny Steczkowskiej debiutuje na salonach! Mówi o show biznesie i swoich planach na przyszłość

Rewolucja przemysłowa przyniosła bardzo ważne innowacje, które odmieniły produkcję czekolady. W 1828 roku Holender Coenraad Johannes van Houten wynalazł maszynę do ekstrakcji tłuszczu z ziaren kakaowych, co pozwoliło na produkcję bardziej jednolitej i łatwiejszej do pracy czekolady. Jego metoda, znana jako "holenderska metoda obróbki", polepszyła jakość czekolady, czyniąc ją bardziej apetyczną.

Dzisiaj czekolada jest już dostępna praktycznie dla każdego. Istnieje wiele rodzajów oraz smaków. Czekolada stanowi ważny składnik kulinarny. Pojawia się w deserach i słodyczach na całym świecie.

Dzień czekolady. Zobacz najlepsze memy

Z okazji Dnia czekolady w sieci nastąpił wysyp memów! Poniżej kilka zabawnych obrazków. Trzeba przyznać, że niektóre są naprawdę śmieszne!

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić