Gigantyczna kasa. Tyle Marcin Prokop zarobił za reklamę

36

Marcin Prokop jest jednym z najpopularniejszych dziennikarzy w Polsce. Praca w telewizji dała mu olbrzymią popularność i zaufanie społeczne. To przekłada się z kolei na zainteresowanie firm jego osobą. Za jedną z ostatnich reklam dziennikarz zainkasował olbrzymie pieniądze.

Gigantyczna kasa. Tyle Marcin Prokop zarobił za reklamę
marzec 2023, Head & Shoulders, Head & Shoulders - konferencja prasowa, Microbiome Balance, Marcin Prokop (Licencjodawca, AKPA)

Marcin Prokop już od 15 lat jest twarzą TVN. Od razu trafił do ekipy "Dzień Dobry TVN" z Dorotą Wellman, z którą wcześniej współprowadził konkurencyjny program śniadaniowy "Pytanie na śniadanie".

Praca w telewizji dała Prokopowi olbrzymią popularność i zaufanie społeczne. Nie ona jest jednak jego głównym źródłem dochodu.

Znane nazwiska przyciągają na imprezy dużo większą publiczność niż konferansjerzy, których nazwisko kompletnie nic nam nie mówi. Jednym z liderów w tej branży jest właśnie Prokop, który za jeden event inkasuje od 25 do 30 tysięcy złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Katarzyna Dowbor zszokowana. "Łez było bardzo dużo"

Tyle Marcin Prokop dostał za reklamę

Prokop słynie z dużego poczucia humoru, swobody i profesjonalizmu. Niedawno dziennikarz wystąpił w reklamie popularnego szamponu przeciwłupieżowego. Jak przyznał, nie zrobił tego tylko i wyłącznie dla pieniędzy.

Zdecydowały pomysły firmy, jak mnie wykorzystać. Gdybym dostał propozycję sztampową typu "wejdź półnago pod prysznic i w zwolnionym tempie myj włosy, a potem przeczesuj je w lustrze palcami", tobym nigdy się w to nie bawił. Wiadomo, że reklamę robi się dla pieniędzy, ale pieniądze to nie wszystko. Jeśli nie ma fajnego kreatywnego pomysłu, to żadne pieniądze mnie nie przekonają - mówi "Super Expressowi".

Prokop przekonuje, że choć pieniądze nie był najważniejsze, to jednak na jego konto wpłynęła pokaźna suma. Wspomniane źródło dowiedziało się, że dziennikarz TVN zarobił na tej reklamie pół miliona złotych. Praca nie była jednak lekka, łatwa i przyjemna, gdyż podczas kręcenia reklamy musiał przez kilka godzin... leżeć w gipsie.

Bogata kariera Prokopa

Marcin Prokop karierę dziennikarską rozpoczął kawał czasu temu, bo w 1997 r. Jego artykuły ukazały się na łamach magazynów jak "Przekrój", "Gazeta Wyborcza" czy "Machina". Tego ostatniego tytułu, który zajmował się muzyką i szeroko pojętą popkulturą, był zresztą redaktorem naczelnym.

Na antenie Prokop zaczął pojawiać się w 2001 r. Na początku prowadził programy MTV Polska "Polska lista" i "Select".

Potem pracował przez kilka lat w TVP2, gdzie prowadził m.in. "Pytanie na śniadanie" z Dorotą Wellman. Do TVN przeszedł w 2007 r. i do dziś współprowadzi z nią "Dzień Dobry TVN".

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić