o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Grażyna Wolszczak wygrała ze Skarbem Państwa. "To spór cywilizacyjny"

261
Podziel się

Aktorka Grażyna Wolszczak wytoczyła Skarbowi Państwa proces w związku ze smogiem. Domagała się wpłaty zadośćuczynienia na cel społeczny. W 2019 zapadł korzystny dla aktorki wyrok. Teraz się uprawomocnił.

Grażyna Wolszczak wygrała ze Skarbem Państwa. "To spór cywilizacyjny"
Grażyna Wolszczak w sądzie (PAP)
bESiTObV

Grażyna Wolszczak wytoczyła Skarbowi Państwa proces w związku ze smogiem. Domagała się wpłaty zadośćuczynienia na cel społeczny. Sprawa ciągnęła się latami, ale w 2019 zapadł korzystny dla aktorki wyrok. Skarb Państwa złożył w tej sprawie apelację.

Zapadł wyrok prawomocny

W piątek Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił apelację SP.

bESiTObX
Wskazał wyraźnie, że zanieczyszczenie powietrza jest zjawiskiem realnym i niebezpiecznym, a nasze państwo dopuszcza się bezprawnych zaniedbań, w wyniku których naruszane są prawa obywateli - powiedział TVN24 mecenas Radosław Górski, reprezentujący Grażynę Wolszczak.

Mecenas podkreślił, że nie jest to tylko spór o złą jakość powietrza. "Jest to również, a może przede wszystkim, spór cywilizacyjny o to, jaka jest współcześnie rola państwa w zakresie ochrony środowiska".

bESiTOcd

Nie jest to jedyna tego typu sprawa. Przykładowo, w październiku 2019 r. sąd rejonowy orzekł łącznie 35 tysięcy złotych zadośćuczynień na cele charytatywne w sprawie, w której aktor Jerzy Stuhr, dziennikarz Mariusz Szczygieł i tłumacz Tomasz Sadlik pozwali państwo za naruszenie prawa do korzystania z niezanieczyszczonego powietrza. Wyrok pozostał jednak nieprawomocny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESiTOcy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(261)
Gość
3 miesiące temu
Dieselem jeździła i było ok ????
Anarchista 1
3 miesiące temu
Margines społeczeństwa czyli kasta sędziowska i adwokacka, też powinna płacić obywatelom, za wszystkie "numery" nam wykręcane, pazerność, nieuczciwość i za wyraz twarzy.
skrżyp
3 miesiące temu
Neokomunistyczna kasta pokazała szczyt .........
bESiTOcz
Widz
3 miesiące temu
A teatr już oddała Karolakowi czy też czeka na wyrok?
Molo
3 miesiące temu
To sama na siebie wydała wyrok bo z naszych podatków kara będzie będzie zapłacona.
Zimny
3 miesiące temu
Ta pani też uczestniczy w zanieczyszczaniu środowiska, sąd też powinien ją ukarać Zanieczyszcza wodę bo się w niej myje korzysta z samochodu ,oraz z ogrzewania w domu czyli przyczynia się zanieczyszczać środowisko w którym żyje
oby zabłysnąć...
3 miesiące temu
"Aktorka Grażyna Wolszczak wytoczyła Skarbowi Państwa proces..." czyli w cząstkowej sprawia i samej sobie, czy sąd też wyciągnie od Niej kase na cele słuszne ;)
Normalna
3 miesiące temu
Idąc tym tokiem myslenia to powinna zaskarżyć imiennie prezydenta stolicy Polski trzaskowskiego za awarię czjki i zanieczyszczenie Wisły a co za tym idzie baltyku jakoś ani ona ani szturowie czy inne Jandy nie biegna z pozwami
Molo
3 miesiące temu
Nie oglądać żadnych filmów ani sztuk teatralnych z jej udziałem. Zawsze może wyjechać z Polski.
Molo
3 miesiące temu
Proponuję nie oglądać filmów oraz sztuk teatralnych z jej udziałem.
Molo
3 miesiące temu
Proponuję nie żadnych filmów, sztuk teatralnych z jej udziałem
C.B
3 miesiące temu
Zgodnie z tym wyrokiem człowiek powinien żyć w ziemiankach,jaskiniach,szałasach itp. Powinniśmy jeść surowe pokarmy i chodzić nago. Co jest winny ten rząd i ogólnie państwo Polskie za zmiany klimatyczne na ziemi jeżelichodzi o skalę globalną. Ta pani powinna podać Chiny,USA do sądu. Ta paniusia sama korzysta ze wszystkich dobrodziejstw cywilzacji które powodują zmiany klimatyczne. Ta pani nigdy nie wystąpiłaby z pozwem gdyby w Poldce rządziło PO,a żeby nasz kraj mógł dostosować się do wymogów które teraz stawia UE odnośnie emisji szkodliwych gazów, substancji itp. już pan Tusk jak obejmował władzę odrazu powinien zacząć modernizację elektrowni,budowę nowoczesnych,powinien wdrażać ustawy odpowiednie żeby się wyrobić czasowo i finansowo bo tego się nie da zrobić w ciągu roku czy dwóch. Pan Tusk nie zrobił nic bo on nie miał nigdy pieniędzy na nic. Ten sędzia który wydał ten wyrok działa w tej chwili na szkodę państwa bo takich pozwów będzie teraz mnóstwo,on powinien być odsunięty od zawodu. Pani Wolszczak powinna się wyprowdadzić do jakiegoś zielonego raju i tam sobie żyć w chatce z trzciny czy bambusa
piterr
3 miesiące temu
a czym ta paniusia jeździ , i czym lata na wakacje ? trzeba ją oskarżyć że przyczynia się do powstawania smogu w środowisku!!!!
bESiTOcr
Normalna
3 miesiące temu
Jest nadzieja na oczyszczenie klimatu z patoelit .Gretkowska wyprowadziła się do Grecji Sztur mam nadzieję też dotrzyma słowa. A co do sędziów to sędzia Żurek obrońca konstytucji prawozadnosci i demokracji wywinie się za nie zaplacenie zaleglego podatku do skarbowki za nabyty pojazd.Uzasadnienie tsue chroni zlodziejskiej kasty
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić