Jak czuje się król Karol? Camilla wyjawiła prawdę

3

Królowa Camilla, pomimo nieobecności swojego męża, nie rezygnuje z obowiązków. Podczas wizyty w jednym z londyńskich szpitali otwarcie rozmawiała o stanie zdrowia króla i zdradziła, jak czuje się on po operacji.

Jak czuje się król Karol? Camilla wyjawiła prawdę
Camilla komentuje stan zdrowia króla Karola. (Getty Images)

Początek roku nie należał do najszczęśliwszych dla brytyjskiej rodziny królewskiej. W styczniu do szpitala trafiła księżna Kate, która musiała przejść operację jamy brzusznej. Niedługo później poinformowano, że król Karol także ma problemy ze zdrowiem.

Stan zdrowia króla Karola

Monarcha trafił do prywatnej placówki, gdzie zoperowano mu powiększoną prostatę. Karol III jest już w domu, a jego przedstawiciele zapewniają, że czuje się dobrze i wkrótce wróci do swoich obowiązków.

Jego Królewska Mość pragnie podziękować wszystkim, którzy w ciągu ostatniego tygodnia przesłali życzenia i jest zachwycony wiadomością, że jego diagnoza ma pozytywny wpływ w zakresie świadomości zdrowotnej społeczeństwa — napisano na profilu rodziny królewskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "The Crown" Netfliksa. Jonathan Pryce jako książę Filip: Nie myślałem, że będę płakać po kimś z rodziny królewskiej

O stanie zdrowia Karola poinformowała także królowa Camilla. Żona monarchy pojawiła się na otwarciu nowego centrum wsparcia dla chorych na raka w szpitalu Royal Free w Londynie. Tam rozmawiała z Dori Daną-Haeri, która przewodziła zbiórce charytatywnej. Powiedziała, że Karol czuje się dobrze.

Radzi sobie i daje z siebie wszystko — powiedziała.

Później Camilla dodała, że cieszy z dobrych informacji. Na koniec podziękowała wszystkim za zainteresowanie i życzenia zdrowia dla króla. - To bardzo miłe, wszystko przekażę - powiedziała.

Król Karol prawdopodobnie już w przyszłym miesiącu wróci do swoich obowiązków. Monarcha cieszy się, że dzięki komunikatom o swojej przypadłości i operacji, mógł przysłużyć się społeczeństwu i przypomnieć o regularnych badaniach.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić