Joanna Przetakiewicz pojechała do Przemyśla. "Odjęło mi mowę"

Joanna Przetakiewicz opublikowała na Instagramie post, w którym opisała sytuację Ukraińców przyjeżdżających do Polski. Projektantka postanowiła osobiście pomóc uchodźcom. To, co zobaczyła naprawdę ją zszokowało.

Joanna Przetakiewicz pojechała do Przemyśla. "Odjęło mi mowę"
Joanna Przetakiewicz o Ukrainie. (AKPA, AKPA)

Joanna Przetakiewicz, podobnie jak wiele innych gwiazd, zdecydowała się pomóc uchodźcom z Ukrainy. Projektantka pojechała Przemyśla do hali, która w ostatnich dniach została zamieniona w tymczasową bazę, w której nocują uchodźcy.

Joanna Przetakiewicz pomaga Ukraińcom

W momencie, kiedy zobaczyłam to wszystko na własne oczy, odjęło mi mowę. Prawie 2000 ludzi w olbrzymiej hali, w tym kobiety z maleńkimi dziećmi, które tak nagle i bez ostrzeżenia zostały wyrwane z własnych domów.

Przetakiewicz dodała, że zorganizowała kilka busów z najpotrzebniejszymi rzeczami i zawiozła do Przemyśla. Na miejscu spotkała się z prezydentem miasta Wojciechem Bakunem oraz uczestnikiem programu Top Model Mikołajem Krawieckim.

Tam uchodźcy dostali schronienie, są bezpieczni, mają podawane ciepłe jedzenie, dostęp do opieki medycznej i wolontariuszy, którzy są z nimi dzień i noc - dodaje.

Joanna Przetakiewicz poinformowała, że w pomoc włączy się także jej fundacja. Era Nowych Kobiet skupi się na organizacji nowego życia uchodźców. "Trzeba będzie pomóc im odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Znaleźć pracę, zapisać dzieci do szkoły, nauczyć języka, zorganizować formalności lub pomóc w podróży do innych krajów" - podsumowuje.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Małgorzata Heretyk i Ernest Musiał o medialności konfliktu Marceliny Ziętek z Justyną Żyłą
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić