Filip Borowiak
Filip Borowiak| 

Luna zdradziła, co przygotowała na Eurowizję. Będzie akcent patriotyczny

68

Już za mniej niż 2 tygodnie Luna wystąpi w pierwszym półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji. W rozmowie z o2.pl piosenkarka zdradza, jak będzie wyglądał jej występ. Zobaczcie nasz materiał wideo.

Luna zdradziła, co przygotowała na Eurowizję. Będzie akcent patriotyczny
Luna zdradza, jak będzie wyglądał jej występ na Eurowizji (AKPA, AKPA)

Luna odwiedziła studio Wirtualnej Polski tuż przed wylotem do Szwecji, gdzie już 7 maja będzie reprezentować nas na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji.

Młodziutka wokalistka opowiedziała nam m.in. w jakich okolicznościach powstawała jej eurowizyjna piosenka "The Tower", dlaczego planuje oficjalnie zmienić imię oraz co dała jej szkoła muzyczna. Cały wywiad z Luną będzie można obejrzeć w sobotę 27 kwietnia o godzinie 17:00 na kanale Wirtualnej Polski na YouTube.

Nie mogliśmy nie zapytać Luny o to, jak będzie wyglądał jej występ w Szwecji. Nie jest bowiem tajemnicą, że piosenkarka pracuje nad nim już od wielu miesięcy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Luna zdradza, jak będzie wyglądał jej występ na Eurowizji
Wszystko konceptualnie, choreograficznie i wizualnie jest już spięte (...) To będzie coś artystycznego, teatralnego i nowoczesnego. Wiedziałam od początku, że nie chcę w swoim występie przebodźcowania i tandety na scenie. Wraz z reżyserem występu zależało nam, żeby ten występ był symboliczny (...) Podczas tego występu postawię na energię i tajemnicę, baśniowość, magię. Tym, wydaje mi się, mogę przykuć uwagę widzów. Chciałabym przez te 3 minuty stworzyć całkiem inny świat na tej scenie, żeby widz miał poczucie, że jest trochę w innej przestrzeni, jakby przeniósł się do jakiegoś filmu, spektaklu. Chciałabym tym występem dać dużo siły, nadziei i może nawet wzruszenia - powiedziała nam Luna.

Luna zdradziła nam, że w Szwecji na scenie pojawi się w kostiumie w kolorze biało-czerwonym, czyli kolorach Polski.

Wiedziałam, że tak chcę wyglądać. To są moje przewodnie barwy, plus jeszcze czerń, która też będzie na scenie. Chciałam przełożyć polski akcent na scenę, nie w dosłowny i łopatologiczny sposób, ale symbolicznie - dodała piosenkarka.

A jak publiczność europejska do tej pory reagowała na piosenkę "The Tower"? I dlaczego Luna postanowiła przy występie współpracować z reżyserem zza granicy? Na te pytania odpowiedzi również znajdziecie w naszym materiale wideo.

Zobaczcie też nasz ostatni wywiad z gwiazdą ze studia Wirtualnej Polski. Gościem odcinka był Bartłomiej Topa. Aktor kilka miesięcy temu zachwycił Polaków jako Jan Paweł Adamczewski w serialu "1670". Topa opowiedział nam, jak wyglądały jego pierwsze dni na planie, jak na serial zareagowali fani platformy Netflix za granicą oraz co czeka widzów w 2. sezonie "1670". Bartłomiej wrócił również wspomnieniami do pracy na planach filmów, które stworzył Wojciech Smarzowski ("Dom zły", "Drogówka", "Wesele"). Zdradził nam też, czym rozczulają go jego córki oraz czy w jego opinii Polacy potrafią się z siebie śmiać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bartłomiej Topa: Zaskoczyło mnie, że serial "1670" doceniła też młodzież. Wiem, że mają z niego bekę

Filip Borowiak, dziennikarz o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić