aktualizacja 

"Milionerzy": Usłyszał pytanie za pół miliona. Ale ryzyka nie podjął

123
Podziel się:

W "Milionerach" w równym stopniu liczy się wiedza i szczęście. Niemniej istotna jest odwaga w grze i to, ile uczestnik jest w stanie zaryzykować. Gracz z ostatniego odcinka szedł jak burza, ale przy pytaniu za bardzo wysoką stawkę postawił na rozsądek.

"Milionerzy": Usłyszał pytanie za pół miliona. Ale ryzyka nie podjął
Uczestnik nie zaryzykował gry o pół miliona (Kadr z programu, x)

Uczestnikiem ostatniego odcinka "Milionerów" był Marek Kalus, ekonomista z Iskrzyczyna. Gracz kontynuował rozpoczętą wcześniej rozgrywkę. I nie da się ukryć, szedł jak burza, bo kolejną odsłonę swoich zmagań rozpoczął z bardzo wysokiego pułapu, grając o niemal najwyższą stawkę. Już na starcie usłyszał pytanie za pół miliona.

Dość powiedzieć, że pytanie to wymagało sporej wiedzy i umiejętności kojarzenia faktów. "Z czego wyizolowano opiorfinę, substancję o silnym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym? a) z makowin b) z ludzkiej śliny c) z liści koki d) z liści wierzby". Zagadnienie okazało się twardym orzechem do zgryzienia, a zawodnik poświęcił dłuższą chwilę na przemyślenie poprawnej odpowiedzi.

Zobacz także: Zobacz wideo: Zygmunt Chajzer o "Milionerach": Przed telewizorem wygrałbym milion
Tak szczerze mówiąc, boję się tego pytania. Opium jest ewidentne, ale opiorfina? - mówił, decydując się wykorzystać ostatnie koło ratunkowe, czyli telefon do przyjaciela.

Pod telefonem czekał kolega jego syna, Mateusz. Pomocnik sugerował wybór odpowiedzi związanej z makiem, ale sam nie miał pewności.

- Strasznie to kusi, ale zrezygnuję ostatecznie - stwierdził Marek, wycofując się z ryzyka straty sporej kwoty. Jak się okazało, jego decyzja była słuszna. Poprawną odpowiedzią była ludzka ślina, czyli wariant, który zawodnik odrzucił na samym początku.

Odkryto też podobne związki w organizmach krów - spinorfinę i u szczurów sialorfinę - wyjaśnił Urbański.

Uczestnik tym razem kierował się dużym rozsądkiem. Zagrał ostrożnie, ale dzięki temu wrócił do domu z ćwierć miliona złotych na koncie! Oglądaliście ten odcinek?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: UrK
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić