MMA w Sejmie. Kim jest Jacek Rutnicki?

109

O pośle Jakubie Rutnickim znów zrobiło się głośno po tym, jak podczas sejmowych obrad w środę, 29 listopada z impetem wyrwał z rąk posła Ozdoby kartkę z wizerunkiem Donalda Tuska i pogniótł ja na oczach posłów i posłanek. Jego gest był wyrazem sprzeciwu wobec słów, jakie wobec Tuska wysuwała prawica. Kim jest poseł? Próbował zaistnieć w mediach jeszcze na długo, nim zajął się polityką.

MMA w Sejmie. Kim jest Jacek Rutnicki?
Poseł Rutnicki oprócz afer w sejmie próbował też kariery scenicznej (Twitter, YouTube)

Środowe sceny z Sejmu na długo zostaną w pamięci oglądających je obywateli. Happening z udziałem posła Suwerennej Polski Dariusza Mateckiego i ministra Jacka Ozdoby z PiS tak mocno poruszył Jakuba Rutnickiego z PO, że niemal doszło między nimi do rękoczynów.

Podczas obrad Sejmu i dyskusji na temat komisji ds. wpływów rosyjskich jeden z posłów na sejmowej mównicy pokazał wspólną fotografię Donalda Tuska i Władimira Putina. Ten zabieg wyprowadził z równowagi posła PO.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przedstawiciel Platformy wyrwał kartkę z wizerunkiem Tuska z rąk posła Ozdoby i pogniótł ją ostentacyjnie. Między politykami doszło do ostrej wymiany zdań. "Po co patostreamy? Wystarczy włączyć posiedzenie Sejmu" - ironizowali internauci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Daria Gosek-Popiołek

Po tych scenach poseł Jakub Rutnicki na długo pozostanie w pamięci wyborców. Wzburzony polityk z trudem powstrzymywał złość w kontakcie ze swoim politycznym przeciwnikiem.

Kim jest poseł, broniący imienia Donalda Tuska? Choć polityką zajmuje się od lat, okazuje się, że pierwsze kroki w medialnym świecie stawiał zupełnie od innej strony.

Młody Rutnicki, w wieku 23 lat próbował swoich sił w muzycznym świecie. Udało mu się nawet zakwalifikować do finałowej dziesiątki w programie "Idol". I choć jury doceniło młodego wokalistę, niestety odpadł on już w początkach programu.

To sprawiło, że zajął się polityką. Najpierw na poziomie lokalnym, w rodzinnych Szamotułach, a w 2005 roku uzyskał mandat poselski z ramienia Platformy Obywatelskiej i tę funkcję piastuje do dziś.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Finaliści programu "Idol" w Chojnowie 21.04.2001
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić