Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Najstarsza matka w Polsce wróciła do gry. A co z dziećmi?

28

Barbara Sienkiewicz, choć ma niemały dorobek artystyczny, dużą sławę zdobyła głównie dzięki... urodzeniu dzieci. Wszystko dlatego, że w chwili ich narodzin miała 60 lat. Ostatnio postanowiła jednak wrócić do zawodu i zagrała epizdoyczne role w serialach. A jak chowają się dzieci?

Najstarsza matka w Polsce wróciła do gry. A co z dziećmi?
Barbara Sienkiewicz z dziećmi (PAP)

Barbara Sienkiewicz osiem lat temu zszokowała opinię publiczną najgłośniejszą rolą jej życia - rolą matki. Nie chodziło jednak ani o film, serial czy teatr, a o prawdziwe życie.

Kobieta w wieku 60 lat została mamą bliźniąt. Nie zostawiono wtedy na niej wówczas suchej nitki. O "najstarszej matce w Polsce" mówili wszyscy - łącznie z gwiazdami. Monika Olejnik nazwała ją wówczas "nieodpowiedzialną egoistką".

Życie 68-latki

Dziś Sienkiewicz ma 68 lat. Po głośnym skandalu nie mogła liczyć na wiele propozycji. W 2016 roku mówiła, że jej emerytura wynosi niewiele ponad 1000 złotych. Z takimi dochodami nie była w stanie utrzymać rodziny. Walczyła o zasiłek macierzyński, jednak nawet list do ówczesnej premier Ewy Kopacz nic nie dał.

Lata mijały, a dzieci, jak się okazało, poszły w ślady mamy. 8-letnie bliźnięta Ania i Piotr są w dziecięcej agencji aktorskiej.

Piotr Sienkiewicz zagrał syna głównej bohaterki w operze Giacomo Pucciniego "Madame Butterfly". Występ w Teatrze Wielkim to niemałe osiągnięcie jak na 8-latka. Oprócz tego chłopiec jeździ konno, trenuje akrobatykę, pływanie, jazdę na nartach, łyżwach oraz snowboardzie.

Anna z kolei kształci się w ogólnokształcącej szkole baletowej w Warszawie. Dodatkowo uczy się śpiewu, a także gry na pianinie. Tak samo, jak brat trenuje akrobatykę, jazdę na łyżwach i nartach.

Jak się jednak okazuje, po usunięciu się w cień w przypadku samej Barbary Sienkiewicz też nie ma już śladu. Kobieta powoli wraca do aktorstwa - w 2022 roku zagrała epizodyczne role w serialach "Na dobre i na złe" oraz "Przyjaciółki". Czy zobaczymy ją na ekranie z dziećmi?

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić