Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MD
|

Nie żyje Thierry Mugler. Gwiazdor świata mody miał 73 lata

52
Podziel się:

Thierry Mugler był projektantem, który ubierał największe światowe gwiazdy. Zmarł nagle, co potwierdzili jego współpracownicy. Mnożą się pytania o przyczynę śmierci projektanta.

Nie żyje Thierry Mugler. Gwiazdor świata mody miał 73 lata
Manfred Thierry Mugler był ikoną mody (Getty Images, 2019 Foc Kan)

Świat mody żegna kolejną wielką gwiazdę. Thierry Mugler, francuski projektant mody, założyciel firmy sygnowanej jego nazwiskiem, twórca perfum a prywatnie kulturysta, zmarł 23 stycznia.

Jego współpracownicy przekazali za pośrednictwem Instagrama krótki komunikat, w którym czytamy: "Jesteśmy wstrząśnięci, przekazując informację o odejściu pana Manfreda Thierry'ego Muglera w niedzielę 23 stycznia 2022 r. Niech jego dusza spoczywa w pokoju". Nikt nie ujawnił do tej pory przyczyny śmierci projektanta.

Zobacz także: Zobacz: Trudno się z tym pogodzić. Odeszli w 2021 roku

Thierry Mugler urodził się w Strasburgu we Francji w 1948 r. Co ciekawe, zaczynał jako tancerz klasyczny i dopiero po jakimś czasie zdecydował, że będzie rozwijał swoją karierę w świecie mody. W wieku dwudziestu kilku lat przeprowadził się do Paryża, gdzie zaczął projektować dla jednego z butików. Miał 26 lat, gdy pracował już dla dużych domów mody w Paryżu, Londynie czy też w Mediolanie.

Swój pierwszy własny butik otworzył w 1978 r. Jego ekscentryczne stroje doceniono i w kolejnych latach umacniał swoją pozycję w wielkim świecie luksusowej mody. Ubierał największe gwiazdy, wśród których były Kim Kardashian czy Lady Gaga. To on stworzył słynną czarną kreację z filmu "Niemoralna propozycja", w którym główną rolę grała Demi Moore.

W ostatnich latach Mugler przeszedł wielką wizerunkową metamorfozę. Po wypadku na siłowni jego twarz miała być tak zmasakrowana, że potrzebował kilku operacji. Co więcej, po przejściu na emeryturę Mugler przybrał na wadze i rozbudował mięśnie do potężnych rozmiarów. Zajął się kulturystyką.

Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(52)
RKD
4 miesiące temu
Ciekawe, ja nie znałem...
relakstrening
4 miesiące temu
kulturystyka jest niezdrowa. Są mity. Nie sterydy, ale glutamina powoduje dobre, twarde mięśnie i brak opuchnięcia. Sprawdziłem. Jednak i ona może u młodych powodować zatrzymanie akcji serca. Kto nie ma wagi idealnej, to niech o tym myśli.
roks
4 miesiące temu
nie podają przyczyny zgonu czyli przyczyna jest oczywista .
kto to ?
4 miesiące temu
on był z Gniezna nikt go nie zna
yxyxx
4 miesiące temu
Najlepsze perfumy Muglera - Alien, te w ciemnofioletowym flakonie
aha wiem
4 miesiące temu
to ten z Harry Pottera
Ania
4 miesiące temu
Uwielbiam jego perfumy Angel le lys
diana.guide
4 miesiące temu
Wcale mnie to nie dziwi, ze mało kto zna znane postacie ze świata kina czy mody spoza Polski. Nasze media są skupione tylko na rodzimej kulturze. Brak prasy poruszającej zagadnienia międzynarodowe w jakiejkolwiek dziedzinie. W brukowcach o tym nie poczytacie. Ani w TVP ...Owszem, jest internet ale jak ludzie maja szukać informacji o kimś kogo się nie zna? I tak nam wyrasta kolejne pokolenie ograniczone wiedzą do kultury lokalnej.
gość
4 miesiące temu
Ja go nie znałem
skubi
4 miesiące temu
Dopiero dzisiaj się dowiedziałem że taki ktoś istniał w pracy tez nikt o nim nie słyszał a pracuje nas w zakładzie 25 osób
becia
4 miesiące temu
Pierwsze słyszę. Co to za jeden. Cały świat go znał ciekawe.
Xavery
4 miesiące temu
A ja się sam ubieram
Nicki12345
4 miesiące temu
Nagle21... nowy stan chorobowy.
hhhh
4 miesiące temu
Na GLE? Ostatnio sporo osób odchodzi z tego świata. Na GLE
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić