aktualizacja 

Oto jak brzmi prawdziwe nazwisko Beaty Tyszkiewicz. Zdziwieni?

98

Beata Tyszkiewicz to polska aktorka filmowa i telewizyjna. Przez lata występowała w polskich mediach i bywała na salonach. Niedawno wycofała się z życia publicznego. Jak naprawdę nazywa się Beata Tyszkiewicz? Mało kto wie, że to nie jest jej pełne imię i nazwisko.

Oto jak brzmi prawdziwe nazwisko Beaty Tyszkiewicz. Zdziwieni?
Tak naprawdę nazywa się Beata Tyszkiewicz. Tego o niej nie wiecie (AKPA)

Beata Tyszkiewicz urodziła się w Warszawie na Wilanowie w 1938 roku. Jest polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Nazywana "pierwszą damą polskiego filmu". Wszystko przez niezliczoną ilość ról, w które się wcieliła. Jak podają niektóre źródła, odegrała ich ponad 100.

Na wspomniany tytuł wpłynęło również małżeństwo z Andrzejem Wajdą. Była także żoną Witolda Orzechowskiego i Jacka Padlewskiego. Beata Tyszkiewicz doczekała się dwóch córek, Karoliny (z małżeństwa z Wajdą) i Wiktorii (z małżeństwa z Padlewskim).

Tyszkiewicz skrywa wiele tajemnic. Jedną z nich jest zainteresowanie fotografią, herb szlachecki, a w związku z tym... pełne imię i nazwisko. Okazuje się, że aktorka ma ich kilka, o czym nie wszyscy wiedzą.

Tak naprawdę nazywa się Beata Tyszkiewicz. Tego o niej nie wiecie

Beata Tyszkiewicz pochodzi z rodziny arystokratycznej. Jej przodkowie to Tyszkiewiczowie herbu Leliwa. Ojcem chrzestnym wielkiej gwiazdy polskiego kina został sam Adam Branicki.

Gwiazda przez długi czas nie widziała także swojego prawdziwego ojca. Jej rodzice rozstali się podczas II wojny światowej. Z Krzysztofem Tyszkiewiczem spotkała się dopiero w 1973 roku. Nie zapomniała jednak o swoich korzeniach.

Prawdziwe imiona i nazwiska Beaty Tyszkiewicz mogą zaskakiwać. Aktorka posiada nie jedno, a trzy imiona i dwa nazwiska. Naprawdę nazywa się Beata Maria Helena Tyszkiewicz-Kalenicka.

Skąd drugie nazwisko Beaty Tyszkiewicz? Mówi o tym historia. W sieci możemy przeczytać:

Tyszkiewiczowie mają pochodzić od Tyszki, czyli Tymoteusza, syna bojara Kalenika Miszkowicza (stąd zwani byli Tyszkiewiczami). Jedna gałąź Tyszkiewiczów o przydomku Kalenicki nabyła Łohojsk 20 października 1531 i otrzymała tytuł hrabiowski na Łohojsku i Berdyczowie od króla Zygmunta II Augusta 5 listopada 1569.
Zobacz także: Beata Tyszkiewicz w butach EMU wychodzi z TVP
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić