Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Pismo do prokuratury w sprawie Schreiber. "Zachowałam się paskudnie"

12
Podziel się:

Marianna Schreiber może mieć spore problemy! Wszystko za sprawą tego, że Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych postanowił złożyć zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przez nią przestępstwa. Celebrytka skomentowała już tę sprawę.

Pismo do prokuratury w sprawie Schreiber. "Zachowałam się paskudnie"
Marianna Schreiber (AKPA, AKPA)

O Mariannie Schreiber zrobiło się głośno za sprawą jej udziału w "Top Model". Kilka dni temu natomiast media zaczęły rozpisywać się na temat jednego z twitterowych wpisów żony ministra. Marianna Schreiber oburzyła się na widok dziewczyny z tęczową torebką.

Won z mojego miasta - napisała pod jej zdjęciem.

Internauci zaczęli wypominać ten wybryk sprzed lat. Schreiber nie przeszła obok tego obojętnie. Postanowiła przeprosić w obszernym wpisie.

Tymczasem postem na Twitterze zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Przedstawiciele tej organizacji postanowili złożyć do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przez celebrytkę przestępstwa.

Marianna Schreiber prześladowała dziecko z powodu orientacji seksualnej. Co roku w Polsce kilkaset dzieci próbuje odebrać sobie życie z powodu prześladowań związanych z ich orientacją seksualną. Co w tej sytuacji robi żona liczącego się posła partii rządzącej? Fotografuje przypadkowo napotkaną dziewczynkę w tramwaju, której jedyną winną jest to, że ma tęczową torebkę i bezprawnie wrzuca jej zdjęcie do sieci z komentarzem: "won z mojego miasta". Dorosła kobieta stygmatyzuje i prześladuje dziewczynkę niewiele starszą od jej własnej córki! - podkreślono na Facebooku.

Organizacja zaznacza, że tłumaczenia Schreiber nie są przekonujące. Zdaniem tego podmiotu celebrytka powinna ponieść konsekwencje.

Zdecydowaliśmy, że w tej sprawie złożymy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Mariannę Schreiber. Nie kupujemy jej naiwnych i pełnym manipulacji tłumaczeń dotyczących tej sytuacji (...) Kto krzywdzi dziecko, nie może liczyć na wyrozumiałość, nie będziemy patrzeć przez palce na takie zachowania. W innym kraju za takie prześladowanie przypadkowego dziecka Schreiber już dawno stałaby przed sądem. Zero tolerancji dla osób, które prześladują dzieci! - dodano.

Marianna Schreiber reaguje

Mariana Schreiber zdążyła się już odnieść do tej sprawy. W opublikowanym na Instagramie poście podkreśliła, że już wiele razy przepraszała za swój "chwilowy brak człowieczeństwa" w czasie, gdy "nie była osobą medialną".

Tak, zachowałam się paskudnie (nie było to skierowane personalnie do danej osoby, a zdjęcia nie wykonałam ja). Odpokutowałam, wielu z Was dało mi drugą szansę. Tylko ten, co nie żyje, nie popełnia błędów. Popełniłam ich w życiu wiele - napisała.

Zapewniła ponadto, że obecnie bardzo angażuje się w działalność na rzecz osób pokrzywdzonych, w tym również przedstawicieli społeczności LGBT. Przyznała, że sama wielokrotnie padała ofiarą gróźb i ataków. "Wiele razy grożono mi śmiercią, gwałtem, śmiercią mojego dziecka i to właśnie jest prześladowanie - to, że próbuje się mnie zastraszyć i zniszczyć moją działalność. Zaangażowałam się na rzecz osób pokrzywdzonych, osób LGBT+ (...). Dziękuję wielu osobom LGBT i innym, które dały mi szansę i ze mną współpracują. Dziękuję również im za pomoc w założeniu Fundacji, która między innymi będzie działać na rzecz propagowania wrażliwości, tolerancji i szacunku" - podkreśliła.

W tym momencie, za szkalowanie mojej osoby publicznie (...) będę musiała bronić swojego wizerunku w Sądzie. Sama jestem biseksualna i mówiłam o tym wielokrotnie, również pisałam o tym na blogu. W celu walki o prawa mniejszości i wykluczenia zaangażowałam się także politycznie (o czym dowiecie się już niedługo) - podsumowała.
Zobacz także: Owsiak o Radiu Maryja. Takich słów można było się spodziewać
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Moravietzky
8 miesięcy temu
Mariankan jest bi???? Wow!!! Ciekawe czy maz tez?? Moze maz ma kochanka a marianka kochanke???..... ciekawe.....
60++
8 miesięcy temu
To nigdy nie był normalny kraj . Nie jest i nie będzie ale mnie to juź wali
Białek
8 miesięcy temu
Duda wypuszczał z siebie bardziej obraźliwe słowa o innych ludziach . Kiedy Duda w więzieniu ?
Jaaa
8 miesięcy temu
Ta kobita już na zdjęciach wyglada na chorą psychicznie. Jej postępowanie tylko ten problem potwierdza
Sjsjsjsjs
8 miesięcy temu
Przesada jak dla mnie, co ja ibchodzi ktonjakie kolory ma ciuchow
Hugo
8 miesięcy temu
Nalezy rozroznic zwykle gadanie tu i tam o tym czego sie nie akceptuje od aktywnego przesladowania ludzi o innych pogladach.
Hahaha
8 miesięcy temu
Czy to facet? Czy kobita? Nie! To tylko trasnbezcyta!
Monster Muscl...
8 miesięcy temu
Ja jej mogę głupoty wybić z głowy moim wielkim potężnym i wysportowanym...
Takifakt
8 miesięcy temu
nie znałem tego i miałem o tej pani bardzo pozytywne zdanie...Ale być może był to jednorazowy błąd który teraz swoją działalnością naprawia. Czas pokaże
Franek
8 miesięcy temu
Marny popis
kloss88
8 miesięcy temu
No i bardzo dobrze napisala
Bat Chłopski
8 miesięcy temu
Brak słów.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić