Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 
aktualizacja 

Polki marzą o ślubie. Uderzają w Kościół. "Zatrzymał się w rozwoju"

809

Power Girls, czyli Karolina Brzuszczyńska i Agnieszka Skrzeczkowska dały się bliżej poznać Polakom dzięki udziałowi w programowe "Top Model". Szybko stały się jedną z najpopularniejszych par jednopłciowych w Polsce. Niedawno wypuściły swoją autobiografię "Lesby". Wszystko po to, by pokazać, z jakimi problemami zmagają się osoby nieheteronormatywne w naszym kraju. "Byłam nazywana każdym możliwym stworzeniem, przedmiotem, zwierzęciem" - wspomina Agnieszka w programie "Obgadane".

Polki marzą o ślubie. Uderzają w Kościół. "Zatrzymał się w rozwoju"
Agnieszka Skrzeczkowska i Karolina Brzuszczyńska - Power Girls (Instagram)

Karolina Brzuszczyńska i Agnieszka Skrzeczkowska są znane z "Top Model", a także działalności w mediach społecznościowych. To właśnie tam pokazują, że życie w związku jednopłciowym właściwie niczym nie różni się od tego w związku heteroseksualnym.

Niestety, dziewczyny nadal muszą mierzyć się z hejtem. - Ja na przykład usłyszałam wielokrotnie, że to jakaś fanaberia, że na pewno mi się znudzi, że i tak będę z facetem, że nie znalazłam tego właściwego... Część ludzi podcinało nam skrzydła i nie dawało nam wsparcia - wspominała w programie "Obgadane" Karolina Brzuszczyńska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polki marzą o ślubie. Uderzają w Kościół. "Zatrzymał się w rozwoju"

Oglądaj poprzedni odcinek programu "Obgadane": 15-latka nie wytrzymała. Tyle ma do powiedzenia o "królu Cyganów"

Sytuacja polityczna nie ułatwiała im sprawy. - Nasz "wspaniały" rząd robił taką nagonkę na osoby LGBT, to też my mocno odczułyśmy jako osoby publiczne - dodała.

Wiele przeszły

Zamiast jednak skupiać się na negatywnych komentarzach, dziewczyny postanowiły obrócić hejt w coś dobrego. W tym celu powstała książka "Lesby", która jest ich autobiografią. Tam opisywały m.in., jak powiedziały rodzicom o swojej orientacji i jakie były ich wcześniejsze doświadczenia.

Wszyscy myśleli, że się rozstaniemy po roku - mówi w programie o2.pl Agnieszka.
Nie wyszło - wtóruje jej Karolina.

Influencerki tworzą związek już od niemal sześciu lat. Ich plany są coraz poważniejsze - ślub, dzieci. Nie wszystko jest jednak możliwe od ręki.

Dziewczyny marzą, by pobrać się w Polsce. Póki co zdecydowały się na odległe Las Vegas. Wierzą jednak, że jeszcze zanim zdążą się pobrać, pary homoseksualne będą miały prawo do zawierania legalnych ślubów także w naszym kraju.

Ja bym wolała [wziąć ślub - przyp.] w Polsce. Fajnie dla funu za granicą, ale chciałabym mieć taką możliwość, żeby cała moja rodzina była obecna w trakcie ślubu. W tym momencie robienie ślubu tak dla hecy, gdzie i tak tego nie uprawomocnimy, jest trochę wyrzucaniem pieniędzy w błoto - mówiła w programie "Obgadane" Karolina.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

"Kościół powinien iść z duchem czasu"

Najbardziej boli je jednak fakt, że nagonka na osoby homoseksualne odbywa się również w Kościele.

Jest wiele osób homoseksualnych, które chciałyby chodzić do kościoła i nie słuchać, że są pedofilami - podkreśliła w rozmowie z Karoliną Sobocińską Agnieszka.

Dziewczyny mają wielu znajomych o podobnej orientacji również za granicą. Tam poziom tolerancji jest znacznie większy. A to właśnie jest zgodne z nauką Kościoła, bo przecież sam papież Franciszek podkreślał, że "osoby LGBT są dziećmi Boga i trzeba dać im związki".

Mam też wrażenie, że to jest wina polskiego Kościoła. Bo gdzieś tam jak mamy znajomych za granicą, mamy właśnie osoby wierzące i nie ma czegoś takiego, żeby Kościół szykanował dane mniejszości. Mam wrażenie, że polski Kościół się zatrzymał w rozwoju mentalnym i powinien iść z duchem czasu, jeśli papież daje oświadczenie - przyznała ostro Karolina.

Ich historia sprawiła, że po pytaniu dziennikarki o2 o marzenia, zgodnie przyznają: "Żeby żyć spokojnie, żeby nie musieć się ukrywać, to jest chyba moje marzenie na ten moment, żeby w Polsce nam się po prostu dobrze żyło, tak prawnie".

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić