Potężny kryzys. Piotr Cyrwus musiał to zrobić

6

Piotr Cyrwus ogromną popularność zyskał za sprawą roli Ryszarda Lubicza w telenoweli "Klan". W pewnym momencie postanowił zrezygnować z dalszych występów w serialu i skupił się na pracy w teatrze. Ostatnio jednak wrócił do telewizji. Dlaczego? Już wszystko jasne.

Potężny kryzys. Piotr Cyrwus musiał to zrobić
Piotr Cyrwus (Licencjodawca, AKPA)

Piotr Cyrwus przygodę z aktorstwem rozpoczął w połowie lat osiemdziesiątych. Ogromną rozpoznawalność zapewnił sobie jednak dopiero dzięki występom w "Klanie". Niezwykłą popularność temu aktorowi zagwarantowała rola Ryśka Lubicza, męża Grażynki (Małgorzata Ostrowska-Królikowska). Dziś jego twarz kojarzą niemal wszyscy Polacy.

Aktor opuścił szeregi "Klanu" po 15 latach pojawiania się na planie. Uznał, że najwyższa pora na to, by rozpocząć nowy etap w karierze.

Od 1 stycznia 2012 roku będę etatowym aktorem Teatru Polskiego w Warszawie i w związku z tym żegnam się z rolą Ryszarda Lubicza. Decyzja o rozstaniu z "Klanem" była jedną z najtrudniejszych, o ile nawet nie najtrudniejszą - jakie przyszło mi podjąć w moim zawodowym życiu. Uznałem jednak, że wszystko, co mogłem dać z siebie Ryszardowi Lubiczowi, już dałem i wszystko, co mogłem od niego dostać, dostałem - mówił przed laty w jednym z wywiadów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prezes PiS: program wyborczy po wakacjach. Prof. Orłowski: nie spodziewam się niczego nowego

Cyrwus przez długi czas pojawiał się na deskach teatrów. W pewny momencie jego kariera teatralna jednak wyhamowała. Wobec tego wrócił na szklany ekran. Na taki ruch zdecydował się ze względu na sytuację ekonomiczną.

Od czterech lat nie jestem związany etatem z żadnym teatrem. Dzięki temu od czasu do czasu gram w popularnych serialach, żeby było co do garnka włożyć. Ale zagrałem też w poważniejszych produkcjach np. u pani Małgorzaty Szumowskiej i Jana Holoubka, a na premierę czekają dwa kolejne film - powiedział w rozmowie z portalem światseriali.interia.pl.

Jego bohater "zniknął z serialu"

Cyrwus niedawno dołączył choćby do obsady "Na Wspólnej", gdzie powierzono mu rolę Zdzisława. Niestety, w pewnym momencie ten bohater zniknął z serialu.

Zdzisław pojawił się, a teraz zniknął z serialu. Sam nie wiem, na jak długo. Tak już jest z bohaterami drugoplanowymi. Bywało, że przez pół roku nieomal nie schodziłem z planu, a potem była cisza - spostrzegł aktor.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić