"Potworna depresja". Tak wyglądało życie Rozenka po udarze

7

Problemami zdrowotnymi Jacka Rozenka żyła cała Polska. Trzy lata temu aktor doznał rozległego udaru mózgu, w konsekwencji czego trafił do szpitala, a lekarze kazali bliskim przygotować się na najgorsze. Teraz Rozenek opowiedział o tym okresie z własnej perspektywy.

"Potworna depresja". Tak wyglądało życie Rozenka po udarze
Jacek Rozenek opowiedział, jak czuł się fizycznie i psychicznie po udarze. Aktor zachorował na depresję (AKPA, Niemiec)

Jacek Rozenek opowiedział o swoim procesie dochodzenia do zdrowia w wywiadzie udzielonym w programie "Rozmowy o nadziei". Aktor nie ukrywał, że najcięższym okresem było dla niego pierwsze pół roku od tragicznego wydarzenia – szczególnie, że miał sparaliżowaną połowę ciała.

Pierwsze pół roku to był okres, kiedy trudno było mówić o progresie, cała połowa ciała była sparaliżowana – relacjonował Jacek Rozenek w programie "Rozmowy o nadziei".

Jacek Rozenek – udar. Jak czuł się aktor po trafieniu do szpitala?

Rozenek przyznał, że z czasem zachorował na depresję. Na szczęście w każdej chwili mógł liczyć na wsparcie bliskich, w tym swojej byłej żony Małgorzaty Rozenek-Majdan, jej męża Radosława Majdana oraz – co było najważniejsze dla aktora – synów. Doczekał się trzech pociech: Adriana z małżeństwa z Katarzyną Litwiniak oraz Stanisława i Tadeusza ze związku z "Perfekcyjną panią domu".

(...) Psychika była absolutnie rozwalona, to było zmaganie się z potworną depresją. Dzieci były, to prawda, zresztą zachowały się fantastycznie – podkreślał Jacek Rozenek ("Rozmowy o nadziei").
Zobacz także: Zobacz też: Jacek Rozenek: "Moja wiedza o udarze mózgu była znikoma"

Aktor nie krył, że początkowo brakowało mu wiary we własne siły. Powątpiewał, czy z czasem uda mu się wrócić do pełnej sprawności. Jednak pewność synów co do możliwości ojca z czasem mu się udzieliła, w konsekwencji czego postanowił o siebie zawalczyć.

Synowie traktowali mnie jak faceta, który sobie ze wszystkim poradzi, ale nie dawałem sobie specjalnie rady – przyznawał Jacek Rozenek.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić