Przez wiele lat o nim nie mówiła. Kim jest syn Anny Dymnej?

42

Aktorka Anna Dymna obchodziła kilka dni temu swoje 70. urodziny. Doczekała się tylko jednego dziecka, jest nim 36-letni Michał Dymny, syn z drugiego małżeństwa aktorki. Przez długi czas gwiazda nie mówiła mediom, że ma syna. Przyznaje jednak, że jest z niego dumna.

Przez wiele lat o nim nie mówiła. Kim jest syn Anny Dymnej?
Anna Dymna (AKPA)

Anna Dymna skończyła 20 lipca siedemdziesiąt lat. Jest nie tylko jedną z najbardziej znanych i cenionych polskich aktorek, ale też działaczką społeczną — jej fundacja "Mimo wszystko" pomogła wielu osobom przetrwać trudne sytuacje. Od 1973 związana jest z krakowskim Starym Teatrem. Aktorka nie mówi natomiast często o życiu prywatnym.

W wywiadach często podkreślała wielki wpływ, jaki wywarła na nią barwna osobowość jej pierwszego męża, Wiesława Dymnego, którego poślubiła na studiach. Nie doczekała się jednak z nim dzieci — aktor zmarł na zawał serca w młodym wieku. Po jego odejściu Dymna związała się z fizjoterapeutą Zbigniewem Szotą. Dwa lata po ślubie doczekali się narodzin syna. Para dała mu na imię Michał.

Anna Dymna doczekała się jednego dziecka

Po rozwodzie z Szotą Anna Dymna jeszcze raz stanęła na ślubnym kobiercu. Trzecim mężem aktorki został aktor i reżyser teatralny Krzysztof Orzechowski. Ale Michał Dymny został jedynym dzieckiem słynnej aktorki. Jak wyznała Dymna w swojej książce "Warto mimo wszystko. Pierwszy wywiad rzeka", przez długi czas nie chciała mówić publicznie o swoim synu.

Wiele lat nie mówiłam, że mam syna Michała, bo on jest osobnym bytem, odrębnym człowiekiem, wstydził się i nie chciał, żebym o nim mówiła. (...) Teraz jest już dojrzały i wybacza mi, że o nim opowiadam - ujawniła Dymna.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Dymny nie poszedł w ślady matki

Michał Dymny teraz ma 36 lat. Jak wyznała kiedyś jego matka w programie "Dzień Dobry TVN", jest bardzo dumna ze swojego syna. Dodała też, że jest bardzo dobry i kochają się nawzajem. Jak mówi Dymna, podobnie jak ona ma artystyczną duszę. Są też i różnice — syn nie poszedł w ślady Anny i nie zajął się aktorstwem. Jest gitarzystą i gra na klawiszach.

Michał Dymny jest członkiem dwóch alternatywnych zespołów: Nucleon oraz Neal Cassady & The Fabulous Ensamble. Prywatnie Michał Dymny od kilku lat jest w związku z Agatą Kus, która jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i mieszkają w centrum Krakowa. Jak podaje "Fakt", w mieszkaniu syn Dymnej ma własne studio nagrań, a jego partnerka pracownię malarską.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić