Rokita chce zmian w Kościele. "Byłoby mniej zboczeńców"

9

Nelli Rokita twierdzi, że księża powinni mieć żony i dzieci. Małżonka Jana Marii Rokity uważa, że dzięki temu w Kościele będzie mniej zboczeńców. - W Kościele byłoby mniej zboczeńców, gdyby księża mogli się ożenić - podkreśliła w wywiadzie dla "Wprost".

Rokita chce zmian w Kościele. "Byłoby mniej zboczeńców"
Nelli Rokita (2008) (AKPA)

Podczas rozmowy z tygodnikiem "Wprost" Nelli Rokita usłyszała pytanie o marsze w obronie Jana Pawła II. Takie przedsięwzięcie odbędzie się między innymi w Krakowie. Czy zamierza wziąć w nim udział?

Jeśli będę tego dnia w Krakowie, wezmę udział, nie schowam się. Jestem człowiekiem głęboko wierzącym. Kościół ma dużo problemów, czas przed świętami jest dobrym momentem na takie marsze - podkreśliła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Politycy chcą bronić papieża. Znany ksiądz: to nie wynika ze szczerości serca

Zaznaczała też, że Jan Paweł II wiele zrobił dla Polski. Poza tym Nelli Rokita wyznała, że nie widzi problemu w tym, że polski Sejm go wspiera.

Słucham uważnie tych, co oskarżają Jana Pawła II, ale dla mnie to niesamowita postać, wielki autorytet. Wzrastałam z nim, nie wykreślę tego ze swojego życia - wytłumaczyła była posłanka PiS i była doradczyni prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Nelli Rokita o zniesieniu celibatu

Nelli Rokita uważa, że celibat w Kościele powinien zostać zniesiony. W tym aspekcie różni się więc od Jana Pawła II, który był przeciwny takiemu rozwiązaniu.

W Kościele byłoby mniej zboczeńców, gdyby księża mogli się ożenić. Ja bym ożeniła każdego księdza, bo u podłoża leżą kłopoty seksualne. Po pierwsze, żona by takiego delikwenta kontrolowała w jakiś sposób, po drugie, miałby dzieci i zupełnie inne nastawienie do życia. Nie wiem, co stoi na przeszkodzie, by to wprowadzić - przekazała Rokita w wywiadu dla tygodnika "Wprost".

Nelli Rokita oceniła również, że "papież broni się sam". - Uwielbiamy kłótnie, krytykanctwo, taka mentalność, że wszystko w Polsce jest złe. Papież broni się sam, zacznijmy czytać, co napisał i dużo rzeczy się wyjaśni - zaznaczyła w tej samej rozmowie.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić