Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jagoda Książ
|

Ryszard Filipski wyrzekł się dzieci. O jego śmierci dowiedziały się po jego pogrzebie

14
Podziel się:

Ryszard Filipski zmarł w październiku ubiegłego roku w wieku 87 lat. Informacja pojawiła się dopiero po jego pogrzebie. Jego dzieci o tym, gdzie został pochowany, dowiedziały się jeszcze później. Jeszcze przed śmiercią się ich wyrzekł.

Ryszard Filipski wyrzekł się dzieci. O jego śmierci dowiedziały się po jego pogrzebie
Ryszard Filipski zmarł w wieku 87 lat (AKPA)

Informacja o śmierci Ryszarda Filipskiego pojawiła się pod koniec października na facebookowym profilu Stowarzyszenia Hubalowa Rodzina, a potwierdziły ją branżowe serwisy Filmpolski.pl oraz E-teatr.pl. Zgodnie z jego wolą informację o śmierci podano dopiero po pogrzebie, który odbył się we wtorek 26 października.

We wpisie poinformowano, że aktora pożegnała najbliższa rodzina. W tym gronie jednak zabrakło jego dzieci. Dzieci, których jak donosiła kolorowa prasa, miał się wyrzec. O śmierci ojca dowiedziały się dopiero po jego pogrzebie. Co więcej, dowiedziały się z prasy i od dziennikarzy.

Zobacz także: Zobacz wideo: Trudno się z tym pogodzić. Odeszli w 2021 roku
- Nasza najstarsza siostra, pisarka Katarzyna Turaj-Kalińska, owoc pierwszego małżeństwa naszego ojca z Zofią Kalińską, również aktorką, dostała na Messengerze zapytanie od jednego z dziennikarzy, czy może potwierdzić śmierć taty. Podobnie jak my, o niczym nie wiedziała - powiedziała Pomponikowi Zofia Filipska.

Dodała także, że wraz z rodzeństwem przez kilka dni próbowali potwierdzić doniesienia i zdobyć jakiekolwiek informacje na temat ostatniego pożegnania. Niestety bezskutecznie. Nikt nie potrafił lub jak twierdzą dzieci aktora, nie chciał im pomóc.

Potwierdzenie znaleźli dopiero w oficjalnym komunikacie, w którym napisano, że aktor chciał być pożegnany w kameralnym gronie, bez rozgłosu.

- Odebraliśmy to jednoznacznie: chodziło o to, byśmy nie zjawili się na pogrzebie. Nie mogliśmy się z nim pożegnać - dodała córka. Wyjawiła też, że o miejscu pochówku dowiedzieli się dopiero po święcie wszystkich zmarłych.

Rodzeństwo przyznaje, że wciąż próbuje zrozumieć, dlaczego ojciec wykreślił ich ze swojego życia.

Ryszard Filipski był postacią niezwykle kontrowersyjną. Podziw wzbudzały jego niekwestionowany talent i charyzma, tajemnicą nie był jednak jego trudny charakter i skrajne poglądy. Jak mówiła o nim Hanna Krall: "To był okropny człowiek, ale wspaniały aktor".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
ja
4 miesiące temu
Ja mieszkałem z córką 19 lat później byłem dla niej jedynie sponsorem zero kontaktu, a jedynie żądania kasa kasa, którą płaciłem do jej 26 lat i to nie małe. Obecnie nadal nie mam z nią kontaktu, jej wybór, ale karma wraca.
Córka
4 miesiące temu
I bardzo dobrze że umarł.Ile można czekać na spadek...dramat!!!
Jen
4 miesiące temu
Musiały już wcześniej nie mieć z nim kontaktu. Gdyby którekolwiek było w kontakcie choćby telefonicznym nie dowiadywałyby się z mediów.
1406
4 miesiące temu
Wystarczy wiedzieć,, okropny człowiek ale wspaniały aktor"
Krys
4 miesiące temu
Rozumiem jego dzieci. Nie powinny się tłumaczyć dlaczego nie pożegnały ojca. Nikt nie powinien oceniać dzieci - skoro się ich wyrzekł to ma to co na zasłużył. To przykre ale jest dużo takich pseudo tatusiów wokół nas. Tylko dlaczego na starość wymagają opieki od swoich dzieci i jakim prawem ktoś ich ocenia. Na szacunek trzeba zasłużyć . Być rodzicem .
Nikt
4 miesiące temu
W pełni popieram gest aktora. Każdy ma prawo do tego aby jego ostatnie życzenie zostało spełnione. Dzieci widocznie na to zasłużyły i uważam że musiał mieć powód. Choć to przykre to może da im to do myślenia na resztę życia dlaczego ojciec tak chciał ich potraktować.
Mela
4 miesiące temu
Współczuć to należy dzieciom,tyranów,alkoholików,frustratów itp.tacy to tatusiowie wyżywają się na słabszych. Dzieci takim nie są do niczego potrzebne. Przychodzi starość i co?! Wielkie rozgoryczenie, rozczarowanie i samotność!!! Na starość zarabia się przez całe życie.A dzieci nie szukają kontaktu z takimi tatusiami. Tak naprawdę to został zapamiętany tylko z jednej roli,HUBALA i tyle w temacie.Nawet nie szukałabym grobu.
Facet
4 miesiące temu
Najwidoczniej mial powod, i dobrze zrobil
Polka
4 miesiące temu
Mój były mąż też tak postępuje,nie dość że przez wiele lat prowadził podwone życie a gdy wszystko wyszło na jaw to potrafił powiedzieć ze "macie matkę"Dzieci juz są dorosłe mają swoje rodziny ,nie zna swoich wnuczęt.Z kochanka nie ma dzieci a moje zapowiedziały ze nawet na pogrzeb nie pojdą
Mea
4 miesiące temu
Ludzie sami komplikują sobie zycie.
ferc
4 miesiące temu
Jego rola życia to Hubal, ciekawe czy spotkali się w innym wymiarze.
Mirka
4 miesiące temu
To musi być cholernie przykre.
Żył
4 miesiące temu
jak chciał! Potrafię zrozumieć, bo sam podobnie postąpiłem lub gorzej... .
Monika
4 miesiące temu
No cóż dzieci potrafią dać w kość.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić