aktualizacja 

Sataniści? Nie w Boże Ciało. Organizacje katolickie protestują

171

Nergal z zespołem Behemoth ma wystąpić w Boże Ciało, a organizacje katolickie pytają: "Czy pamiętasz publiczne rozszarpanie Pisma Świętego przez zadeklarowanego satanistę" i zapowiadają petycję w sprawie odwołania koncertów na Mystic Festiwal, który między 7 a 10 czerwca ma odbyć się w Stoczni Gdańskiej.

Sataniści? Nie w Boże Ciało. Organizacje katolickie protestują
Koncert Behemtoha będzie odwołany w Boże Ciało? (AKPA, fot.M.Baranowski)

"Polska katolicka, nie laicka" to organizacja, która wszelkimi możliwymi środkami próbuje doprowadzić do odwołania koncertu Nergala tłumacząc, że cała impreza organizowana w Gdańsku to "festiwal szatana".

Oprócz tego, że jak twierdzą katoliccy radykałowie, zespoły zaproszone na "Mystic Festiwal" "gloryfikują obrzydliwość i świętokradztwo", problemem okazuje się data samego koncertu.

Podczas gdy miliony katolików w Polsce będą oddawać cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie na procesjach eucharystycznych, w Stoczni Gdańskiej zamierzają bluźnić Bogu, wychwalać bunt Lucyfera, sadyzm, samobójstwa i dewiacje seksualne - zauważają autorzy petycji i dodają: - Oczekujemy natychmiastowej interwencji, aby nie doszło do bluźnierczego festiwalu - zapowiadają.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dzieci w szkole protestują. Chcą "Harrego Pottera"

Zdaniem osób stojących za petycją Organizacja Mystic Festival "wpisuje się w wielką akcję dywersji ideologicznej, która prowadzona jest w Polsce od 1989 roku". Autorzy petycji przekonują, że jej celem jest "zniszczenie religijnych i moralnych podstaw państwa i narodu polskiego, a zwłaszcza polskiej młodzieży".

Ale to nie jedyna katolicka organizacja, której nie podoba się pomysł organizacji koncertu w tym miejscu i czasie. Cytowany przez "Nasz dziennik" Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej tłumaczy:

Same nazwy tych zespołów obnażają prawdę o tym, jakie treści te zespoły chcą przekazać, z czym wystąpią - zauważa i dodaje: Organizator bierze na siebie moralną odpowiedzialność za to wszystko, co tam się wydarzy.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić