Tak wyglądało zatrzymanie Królikowskiego. Wyciekły szczegóły

21

Antoni Królikowski został zatrzymany przez policję, a narkotest wykazał, że celebryta prowadził pod wpływem środków odurzających. Teraz pojawiły się nowe ustalenia na temat interwencji mundurowych. Podzielił się nimi "Fakt".

Tak wyglądało zatrzymanie Królikowskiego. Wyciekły szczegóły
Antoni Królikowski (AKPA, AKPA)

Krótko po opuszczeniu warszawskiego komisariatu Antek Królikowski wydał oświadczenie. Opisał, jak z jego perspektywy wyglądało zatrzymanie. "Do zatrzymania doszło około 16:00 przy ul. Karolkowej 16, zaraz po tym, jak wyjechałem z mojego mieszkania do Asi, aby spotkać się z synkiem" - przekazał.

Funkcjonariusze z uwagi na otrzymane zgłoszenie, że o tej godzinie i w tym miejscu pojawię się rzekomo pod wpływem nielegalnych substancji, czekali na mnie w okolicy miejsca zamieszkania. Zostałem zatrzymany do kontroli, alko-test wykazał, że jestem trzeźwy, jednak narkotest wykrył THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru. Wykonano badanie krwi, oczekujemy na wyniki. W przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany, nawet w małych ilościach, stężenie może się utrzymywać, mimo że w dniu zatrzymania nie używałem konopi. Chciałbym zaznaczyć, że nie używam narkotyków, co wykazały dzisiejsze testy, więc bardzo proszę o zaprzestanie pomówień - dodał (pisownia oryginalna).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Julia Wieniawa żali się, że nie może wypocząć w Polsce: "Jak małpka w zoo"

A jak dokładnie wyglądało zatrzymanie aktora? "Fakt" dotarł do notatki policyjnej. Wynika z niej, że o godz. 15:35 funkcjonariusze otrzymali polecenie od kierownika, by udać się na ulicę Kolejową w Warszawie. Dostali również informację, że kierowca Audi porusza się nią w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających.

Zatrzymanie Antka Królikowskiego - szczegóły

Po dotarciu na miejsce mundurowi zatrzymali wskazany pojazd do kontroli. Wówczas okazało się, że za kierownicą siedzi Antoni Królikowski.

Zatrzymany został sprawdzony na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu urządzeniem AlcoBlow nr B-23. Wynik był negatywny. Następnie aktor został poddany badaniu na zawartość środków odurzających urządzeniem Sotoxa Mobile Test System i wynik okazał się pozytywny: THC - relacjonuje "Fakt".

Pojazd kierowany przez zatrzymanego został przekazany wskazanej przez niego osobie. Następnie mundurowi pojechali z Antonim Królikowskim do Szpitala Praskiego w celu pobrania krwi.

Po powrocie na komisariat zgłosił się prawnik Królikowskiego, aktorowi wystawiono wezwanie do stawienia się na komisariacie w marcu, po czym zwolniono go do domu - informuje tabloid.

Aktorowi zatrzymano prawo jazdy. Poza tym z notatki wynika, że przy Królikowskim nie znaleziono środków odurzających.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić