Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

To Monika Olejnik usłyszała w pociągu. "Skandal". Ma ważny apel

125
Podziel się:

Monika Olejnik nie kryje rozgoryczenia tym, jak PKP traktuje osoby z niepełnosprawnością. Za pośrednictwem Instagrama nawołuje do natychmiastowych zmian. "Hej urzędnicy, hej politycy obudźcie się wreszcie" - apeluje.

To Monika Olejnik usłyszała w pociągu. "Skandal". Ma ważny apel
Monika Olejnik (TVN)

Ostatnio Monika Olejnik odbyła kolejną podróż pociągiem. W trakcie przejazdu spotkała m.in. osoby z niepełnosprawnością. To okazało się impulsem, by nagłośnić problem, z jakim takie osoby borykają przy okazji przejazdów PKP.

Osoby poruszające się na wózku muszą już na 48 godzin przed podróżą zgłosić potrzebę pomocy w PKP. Skandal! Hej urzędnicy, hej politycy obudźcie się wreszcie. Kto wymyślił tak beznadziejne przepisy!? - pyta poirytowana Monika Olejnik na Instagramie.

Dziennikarka oczekuje natychmiastowych zmian. "Zmieńcie proszę to natychmiast. To nie jest wina konduktorów. Nasi przyjaciele na wózkach nie mogą być spontaniczni?" - kontynuuje Olejnik.

Nie mogą wsiąść do "pociągu byle jakiego"? Pomóżmy wszystkim ludziom cieszyć się życiem! - apeluje popularna dziennikarka.

To osoby z niepełnosprawnością muszą zrobić przed podróżą

Informacje dla osób z niepełnosprawnością i osób o ograniczonej sprawności ruchowej przedstawiono m.in. na intercity.pl. "W celu zapewnienia możliwej pomocy w podróży osobom z niepełnosprawnością i osobom o ograniczonej sprawności ruchowej informujemy o konieczności wcześniejszego zgłoszenia chęci odbycia podróży" - czytamy.

Nieodpłatna pomoc osobom z niepełnosprawnością i osobom o ograniczonej możliwości poruszania się zapewniana jest w granicach technicznych i organizacyjnych możliwości, jeżeli o potrzebie jej udzielenia PKP IC zostanie poinformowana z przynajmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem przed planowanym wyjazdem - zaznaczono.

Co w przypadku, gdy dana osoba nie powiadomi o chęci podróży PKP IC? "Przewoźnik podejmie racjonalne działania dla zapewnienia pomocy w taki sposób, aby osoba z niepełnosprawnością lub osoba o ograniczonej sprawności ruchowej, mogła odbyć podróż lub przesiąść się do skomunikowanego pociągu" - poinformowano.

W przypadku braku możliwości zorganizowania pomocy na warunkach gwarantujących bezpieczeństwo podróżnego lub personelu uczestniczącego w procesie organizowania pomocy, PKP IC może wskazać alternatywny sposób realizacji zgłoszenia lub w uzasadnionych przypadkach odmówić udzielenia pomocy - czytamy na intercity.pl.

W jaki sposób osoby z niepełnosprawnością mogą zgłosić chęć podróży? Za pośrednictwem specjalnego formularza udostępnionego w internecie lub telefonicznie, na infolinii.

Zobacz także: Gwiazdy korzystają z wakacji. Wypoczywają na rajskich plażach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(125)
inter
2 miesiące temu
Większość komentujących to mądrale nad mądralami.
cccc
2 miesiące temu
pierwsza propagandystka kryje swoje zle intencje za niby pomoca dla wszystkich pokrzywdzonych. Nic sie nie zmienilo od dekad na zachodzie, ale tacy jak ona dalej udaja ze pomagaja...
gość
2 miesiące temu
Niech to " stare bo stare" ale dziecko lewactwa przypomni sobie jak oni traktowali każdego człowieka
Ech...
2 miesiące temu
Fakt bo u nas ważniejsi są rowerzyści. Gdy tylko nie mogą wpakować swego pojazdu do pociągu robią taką awanture że po jakimś czasie szynobusy i wagony dostosowuje się do ich kaprysów. Niepełnosprawni nie mają tak łatwo.
pete
2 miesiące temu
Stokrotka walczy o siebie. Ona przecież swoje szare komórki pcha na wózku inwalidzkim.
Polak
2 miesiące temu
TW Stokrotka PO plecach niepełnosprawnych na szczyt. Nic nowego z jej charakterem jak na swoich znajomych do nosiła
Goethee
2 miesiące temu
Widzę, że Olejnikowa gorsza dla cebulowa niż Danka duma narodu, przepraszam, rodziny radia i telewizji jara uposledziucha. Nic to, Monika nie za wiele lepsza... Ale mam pomysł! Wszystkim konserwom, rozkochanym w Rudzu Jasnowidzu i Jarze Tępym Garze oraz krytykom Moniki Olejnik,proponuję eutanazję..
Men
2 miesiące temu
Wybrała się pierwszy raz pociągiem, oderwana od rzeczywistości i robi sobie ustawkę. Zaraz zrobi się rzeczniczka osób niepełnosprawnych. A w pociągu i na terenie dworca niepełnosprawnym zawsze udzielana jest opieka. Bez zgłoszenia też jest udzielana, natomiast po zgłoszeniu wszyscy są przygotowani na taką okoliczność. Więc droga p.Olejnik proszę nie robić sensacji
Lekarz
2 miesiące temu
Coś z nią jest nie tak. Saneczkuje na wizji. Chyba załapała Coś od beżowych jak była na czyszczeniu komina.
Tw stokrotka
2 miesiące temu
Powiedz lepiej ile razy sie skrobałaś
urbanowi
2 miesiące temu
Niech powie ten wszystko załatwi jak załatwił jej robote
Nenufar z GWn...
2 miesiące temu
A co z oburzonymi zootechniczkami, tez na wozek i proba obudzenia. Co tez Stokrotka wygaduje na stare lata, strach słuchać!
Pobozny
2 miesiące temu
Takie przepisy wymyśli tylko prawdziwy polak patryjota i katolik
Jerzy
2 miesiące temu
Reklama dźwignią handlu ;)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić