Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

TVP podało smutne wieści. Nie żyje Adam Anusiewicz

29

Adam Anusiewicz był uczestnikiem czwartej edycji "The Voice Senior". Niestety, zanim doszło do emisji odcinka z jego udziałem, mężczyzna zmarł. Telewizja Polska nie pozostała wobec tego obojętna i upamiętniła go. "Udział w programie był jedną z najwspanialszych przygód, jakiej przyszło mu doświadczyć" — poinformowali twórcy talent show.

TVP podało smutne wieści. Nie żyje Adam Anusiewicz
Adam Anusiewicz (Jan Bogacz, TVP)

Smutna informacja dla fanów hitu Telewizji Polskiej - "The Voice Senior". Nie żyje Adam Anusiewicz, który wziął udział w przesłuchaniach do czwartej edycji show.

O jego śmierci poinformowała produkcja programu. - Niestety, w październiku 2022 r. Adam Anusiewicz odszedł. Mimo że nie ma go już z nami, widzowie będą mogli oglądać muzyczną drogę Adama Anusiewicza w talent show telewizyjnej Dwójki. Jak sam mówił, udział w programie był jedną z najwspanialszych przygód, jakiej przyszło mu doświadczyć - podano w zapowiedzi nowego odcinka.

Wygrać z rakiem

61-latek zmarł po wielomiesięcznej walce z chorobą, o której mówił przed kamerą podczas nagrań odcinka. Miały one miejsce w sierpniu ubiegłego roku.

W marcu 2022 r. zacząłem doświadczać dolegliwości, jakich wcześniej nie miałem. Byłem w kilku szpitalach i zdiagnozowano niezbyt przyjemną chorobę, nowotwór trzustki z przerzutami - powiedział wówczas.

Mężczyzna jednak starał się nie poddawać. Muzyka była jego życiem.

Obecnie dosyć szybko się męczę i to się da zauważyć na scenie, gdzie już godzinny koncert na stojąco ciężko mi wytrzymać. No, ale mam stołeczek, także w dalszym ciągu gram, śpiewam i koncertuję. Ja się z tym nie godzę. Staram się cały czas podchodzić do życia na zasadzie: "Bierz życie za rogi, alleluja i do przodu" - dodał podczas nagrania.

Jego kariera nabrała tempa w latach 80. Wtedy zaczął występować w warszawskich lokalach. Z czasem wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie śpiewał i grał na statkach amerykańskich linii rejsowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu udało mu się zgromadzić w repertuarze ponad 700 utworów.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić