Wojciechowska o pierwszym razie. "Miałam problem, by zadbać o antykoncepcję"

89

Martyna Wojciechowska oprócz programów telewizyjnych prowadzi też kanał na YouTube. Tym razem rozmawiała z modelką Anją Rubik o edukacji seksualnej. Wojciechowska zdradziła, jak wyglądał jej pierwszy raz i z czym miała największy problem.

Wojciechowska o pierwszym razie. "Miałam problem, by zadbać o antykoncepcję"
Wojciechowska w rozmowie z Anją Rubik o pierwszym razie i antykoncepcji (YouTube)

Martyna Wojciechowska prowadzi swój kanał na YouTube. Nagrywa tam rozmowy z ciekawymi gośćmi. Jej internetowy program nosi tytuł "Dalej". Dziennikarka gościła w nim m.in. Zofię Zborowską, Tomasza Sekielskiego czy Bogumiłę Siedlecką-Goślicką. Teraz przyszedł czas na szczery wywiad z Anją Rubik.

Do rozmowy na temat edukacji seksualnej, Wojciechowska zaprosiła jedną z najpopularniejszych modelek na świecie, Anję Rubik. To właśnie ona założyła fundację Sexed.pl. Otwarcie mówi, że seks jest dla niej bardzo ważny. "Jest chyba ważny dla każdej osoby na świecie" - przyznaje gwiazda.

W wywiadzie, Rubik i Wojciechowska skupiły się przede wszystkim na ważnym temacie, jakim jest edukacja seksualna. Rozmowa dotyczyła seksualności i tego, czym jest, a także jak o niej rozmawiać. Na początku nagrania podróżniczka wyznała:

Ja wierzę, że potrzebna jest nam mądra, dobra, edukacja seksualna. (...) Jest to próba przybliżenia nam cielesności, zrozumienia jej, zaakceptowania, jest to umiejętność budowania relacji (...). Bardzo głęboko wierzę, że edukacja seksualna powinna być takim samym przedmiotem w szkole jak matematyka, język polski (....) tymczasem... jest, jak jest - mówi Martyna Wojciechowska.

Martyna Wojciechowska o swoim pierwszym razie

Panie przytaczały też swoje wspomnienia na temat pierwszych zbliżeń. Jako, że nie jest to dla nich temat tabu, nie miały problemu z wyznaniem, jakie towarzyszyły im wtedy emocje i ile miały lat. Anja Rubik wyznała, że pierwsze zbliżenie miała wieku 16-17 lat. Wojciechowska dodała, że ona również była 17-latką. Z nietęgą miną dodała: "Słabe to było".

Myślę, że gdybyśmy miały szansę się do tego przygotować, przemyśleć, czy to w ogóle ten, czy ta sytuacja (...) - stwierdziła dziennikarka.

"Ja na przykład miałam wielki problem, żeby zadbać o antykoncepcję" - wyznaje dalej Martyna. Dodała: "Przyznaję. To jest chyba problem wielu dziewczyn, które nie wiedzą, jak powiedzieć żeby on założył prezerwatywę". Panie zgodziły się ze sobą w tej kwestii. Właśnie dlatego poleciły widzom głośną książkę napisaną przez Rubik, pod tytułem "SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców".

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Anja Rubik: Dlaczego trzeba rozmawiać o seksie? | DALEJ Martyna Wojciechowska
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić