Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

"Zjeżdżaj Tusek". Reakcja Orłosia. "Opętany dziaders"

816

Nie wszyscy przyzwyczaili się do zmiany władzy. Wielu zwolenników PiS nie może pogodzić się, że premierem od 13 grudnia jest Donald Tusk. Wśród nich jest satyryk Jan Pietrzak, który uczestniczył w proteście w obronie TVP. Maciej Orłoś nazywa go "dziadersem, opętanym Tuskiem". Poszło o krótki wierszyk.

"Zjeżdżaj Tusek". Reakcja Orłosia. "Opętany dziaders"
Jan Pietrzak jest dziadersem? Tak uważa Maciej Orłoś (AKPA)

Pietrzak brał udział w czwartkowym (14.12) proteście "w obronie wolnych mediów", który odbył się pod siedzibą TVP w Warszawie. Do udziału w akcji protestacyjnej wzywali m.in. Samuel Pereira i Miłosz Kłeczek.

Uczestnicy protestu atakowali rząd Donalda Tuska. Satyryk Pietrzak (który od lat jest zaangażowanym zwolennikiem PiS) wymyślił nawet wiersz, atakujący szefa KO i nowego premiera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gwiazdy głosują. Każdy kandydat na prezydenta ma mocne wsparcie celebrytów
Płynie Wisła przez nasz kraj, zjeżdżaj Tusek ein zwei drei - wyśpiewał bard poprzedniej ekipy rządzącej.

Jan Pietrzak wezwał dodatkowo tłum do odśpiewania "Żeby Polska była Polską" i zaznaczył, że "w kraju muszą być wolne media, bo bez wolności nie ma żadnej solidarności. W Polsce nie chcemy mediów niemieckich".

Protest zorganizował warszawski klub Gazety Polskiej. Na demonstracji pojawił się wspomniani Pereira i Kłeczek, a także Michał Rachoń, Marcin Tulicki czy Michał Adamczyk.

Szef Gazety Polskiej zapowiada, że nie jest to ostatni protest w "obronie mediów publicznych".

Przygotowujemy dużą demonstrację w obronie wolnych mediów - zapowiedział Tomasz Sakiewicz.

Maciej Orłoś wprost: to dziaders!

Były prezenter Telewizji Polskiej nie ma wątpliwości, że Jan Pietrzak i jemu podobni to "dziadersi, którzy są opętani Donaldem Tuskiem".

Jan Pietrzak podczas protestu w obronie wolnych mediów (czyli TVPiS): płynie Wisła przez nasz kraj zjeżdżaj Tusek ein zwei drei. Kolejny dziaders opętany Tuskiem, MŻK czyli Masakra Żenada Kompromitacja - napisał na Instagramie Orłoś.

Przypomnijmy, że Maciej Orłoś pracował w TVP w latach 1991-2016 (współtworzył redakcję Teleexpresu). Odszedł niedługo po tym, jak prezesem Telewizji Polskiej został Jacek Kurski.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić