IMGW bije na alarm. Musicie uważać!

17

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) regularnie monitoruje sytuację pogodową w naszym kraju. W ostatnich dniach eksperci wydają sporo ostrzeżeń. Najnowsze z nich są bardzo istotne m.in. dla kierowców.

IMGW bije na alarm. Musicie uważać!
Uwaga na oblodzone drogi (Getty Images, CristiNistor)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) znów wydał ostrzeżenia. Tym razem są to alerty przed marznącymi opadami. Ogłoszono ostrzeżenia pierwszego stopnia (spójrz na mapę na końcu artykułu).

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź - zapowiada IMGW na platformie X.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Atak zimy na Bałkanach. Miasta i wsie odcięte od świata, są ofiary

A co nas czeka we wtorek? 21 listopada zachmurzenie ma być duże. Zapowiadane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. "Lokalnie drogi i chodniki mogą być śliskie" - podkreślają eksperci z IMGW.

Temperatura maksymalna od -2°C na północnym wschodzie do 9°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty - podsumowano.

Kolejna noc ma być bardzo chłodna. Mróz mocno da się we znaki tym, którzy będą przebywać na północnym wschodzie. "Temperatura minimalna spadnie tam do poziomu od –11°C do –6°C" - podaje IMGW.

IMGW zapowiada. Takie będą kolejne dni

A co wydarzy się w środę (22 listopada) i czwartek (23 listopada)?

W środę przejściowo rozbuduje się nad Polską klin wyżowy. Zachmurzenie będzie zwykle małe i umiarkowane, jedynie na południu oraz po południu na północy kraju okresami duże z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od –3°C na północnym wschodzie do 2°C na zachodzie i do 4°C nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie okresami porywisty, z kierunków północnych, od zachodu kraju skręcający na zachodni.
W czwartek nad Polskę nasunie się głęboki niż z układem frontów. Noc będzie jeszcze mroźna, ale w ciągu dnia zacznie napływać ciepła masa powietrza. Będzie pochmurno, na zachodzie opady deszczu, na pozostałym obszarze kraju deszczu ze śniegiem i śniegu, które będą przechodzić w deszcz oraz przejściowo marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna wyniesie od 2°C na południu, około 4°C w centrum, do 10°C na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, a na północy do 80 km/h, z kierunków zachodnich - zapowiadają eksperci.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić