IMGW zapowiada. Trzeba korzystać z pięknej pogody

21

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) regularnie monitoruje zmiany pogodowe w naszym kraju. Ładna pogoda i wysokie temperatury nie dają nam o sobie zapomnieć. Znów będziemy świadkami ciepła w całej Polsce.

IMGW zapowiada. Trzeba korzystać z pięknej pogody
IMGW zapowiada. Trzeba korzystać z pięknej pogody (WXCHARTS.COM)

Obecnie Polska znajduje się pod wpływem rozległego i pogodnego wyżu Rosi. Dodatkowo, z południa zaczyna do nas napływać ciepłe powietrze zwrotnikowe z rejonu Bliskiego Wschodu. To oznacza, że czekają nas rekordowo wysokie, jak na ostatnie dni września, temperatury, słońce i brak opadów deszczu.

Podobnie jak we wtorek, w środę pogoda w całej Polsce z pewnością dopisuje. Koniec września zachęca nas, abyśmy jak najwięcej czasu spędzali na świeżym powietrzu.

W południowo wschodniej połowie Polski i na wybrzeżu dominować będzie korzystny wpływ pogody na organizm człowieka. Na pozostałym obszarze kraju początkowo na ogół obojętne warunki biometeorologiczne w ciągu dnia poprawią się do korzystnych, na Ziemi Lubuskiej i w południowej części Pomorza dopiero po przejściowym pogorszeniu związanym z pojawieniem się duchoty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Duże zmiany w TVN. Fala odejść i zwolnień

Termometry wskażą od 25 st. C na Suwalszczyźnie, 26 st. C na Pomorzu i Podkarpaciu, 27 st. C na Dolnym Śląsku i najcieplej będzie w centrum - do 28 st. C.

Warto wykorzystać suchy okres ze zwiększonym dopływem promieniowania słonecznego i aktywnie spędzić na zewnątrz, co przyczyni się do poprawy ogólnej kondycji organizmu - tłumaczy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Rano, na obszarach z mgłami i dużym zachmurzeniem, pomocne w łagodzeniu uczucia senności mogą być ćwiczenia gimnastyczne, wpływające pobudzająco na organizm człowieka.

IMGW apeluje. Uwaga na duchotę

Jak podkreśla IMGW, W godzinach okołopołudniowych, ze względu na gorąco, gdzieniegdzie także duchotę, osobom osłabionym (zwłaszcza z dolegliwościami układu krążenia i oddechowego) wskazany będzie odpoczynek (MHR) oraz przebywanie w miejscach zacienionych. Rekomenduje się także regularne nawadnianie organizmu, już niewielki niedobór wody może skutkować jego osłabieniem i pojawieniem się uczucia rozdrażnienia.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić