Kwiecień zaskoczy śniegiem? Jest długoterminowa prognoza

7

Ostatnimi czasy pogoda jest bardzo dynamiczna. Generalnie jednak zima zdecydowanie odsunęła się w cień. Do 25 lutego temperatura ma być miejscami o 2 do 5 stopni wyższa, niż przewiduje norma. Co wydarzy się później?

Kwiecień zaskoczy śniegiem? Jest długoterminowa prognoza
Pogoda mocno zaskoczy (Getty Images, Copyrights © WDnet Digital Creation Studio - All Rights Reserved.)

Pewnie wiele osób zastanawia się, jaka pogoda czeka nas w najbliższych tygodniach czy też miesiącach. Długoterminowymi przeczuciami podzielili się już synoptycy z IMGW-PIB. Co wynika z ich zapowiedzi?

W marcu i maju w całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza powinna zawierać się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. W kwietniu średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się poniżej, a w czerwcu powyżej normy - przekazali.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Agnieszka Chylińska o nowej edycji "Mam talent": "Julia Wieniawa jest bardzo merytoryczną osobą"

Jednocześnie zapowiedzieli, że w kwietniu i czerwcu 2024 roku miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie się kształtować powyżej normy wieloletniej.

W maju 2024 r. miesięczna suma opadów atmosferycznych najprawdopodobniej będzie się zawierać w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020 - dodali.

A jaki będzie marzec? W tym miesiącu na południu ma być mokro, a na północy opady najprawdopodobniej mieścić się będą w normie.

Taka będzie wiosna? Ekspert analizuje

Na pytanie o to, jaka będzie wiosna, odpowiedzieć spróbował Grzegorz Walijewski, synoptyk IMGW. - Wygląda na to, że wiosna rozpocznie się wcześniej, może przyjść szybciej niż 21 dnia marca, leszczyna zakwitła. Niewykluczone jednak, że jeszcze kwiecień zaskoczy nas śniegiem, choć jak spadnie, to po chwili będzie się topić - powiedział w rozmowie z "Faktem".

Kolejna pora roku to kontynuacja dżdżystej pogody. Wiosna na być mokra. Więcej dni deszczowych, bardziej pochmurnych - dodał.

Wygląda na to, że wiosna będzie łaskawa dla rolników. - Temperaturowo, pod względem rolniczym to wiosna pozytywna. Informacja dla łaknących ciepła i odpoczynku w plenerze? W maju jeszcze bez upałów, w czerwcu, czyli późną wiosną, upały jak najbardziej już będą się pojawiać. Druga część wiosny zapowiada się bardziej ciepła - podsumował Walijewski.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić