Nadciąga armagedon. IMGW wydał ostrzeżenia na Boże Ciało

19

Zgodnie z przewidywaniami meteorologów, w Boże Ciało (8 czerwca 2023 roku) Polska będzie podzielona pod kątem aury. W północnej części kraju ma być ciepło i pogodnie, natomiast na pozostałym obszarze wystąpić mają deszcze oraz burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia.

Nadciąga armagedon. IMGW wydał ostrzeżenia na Boże Ciało
Ostrzeżenia IMGW (Pixabay)

Boże Ciało nie dla wszystkich Polaków będzie udane, jeśli chodzi o pogodę. Powodów do narzekań nie będą mieli przede wszystkim mieszkańcy północnej części kraju.

Dziś w północnej połowie kraju pogodnie. Na pozostałym obszarze okresami zachmurzenie duże i miejscami przelotny deszcz i burze - opady w burzach do 35 mm - podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Temperatura będzie się wahać od 19 stopni Celsjusza w rejonach południowo-wschodnich, aż do 30 stopni na zachodzie. W dolinach karpackich od 16 do 19 st. C. W trakcie burz porywy do 65 km/h.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pomysł na mały dom za 250 tys. zł. Projekt dopracowany w najdrobniejszych szczegółach

IMGW alarmuje. Nadciągają burze

W niektórych rejonach Polski w Boże Ciało może nastąpić prawdziwy armagedon. Przedstawiciele IMGW zaprezentowali mapę z prognozą burzową, w której zaznaczyli dwa obszary.

Obszar 1: już od godzin południowych rozwiną się burze, którym towarzyszyć mogą ulewne opady deszczu od 20 mm do 35 mm. Obszar 2: możliwe będą słabe burze i przelotny deszcz, głównie po południu i wieczorem. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm - informują eksperci.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wydane zostały również ostrzeżenia pierwszego stopnia. Obowiązują one na terenach, które zostały zaznaczone kołem na poniższej mapce.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 65 km/h. Miejscami grad - zapowiada IMGW.

Żółtym kolorem oznaczona została również inna część kraju. W tym przypadku nie ma jednak mowy o ostrzeżeniach przed burzami - chodzi o alerty pierwszego stopnia dot. upałów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić