Planujesz wyjazd na ferie? Weź pod uwagę te słowa ekspertki

0

Trwa okres ferii zimowych. W poniedziałek wypoczywać zaczęli kolejni uczniowie. Gdzie warto udać się na ferie? Lepiej postawić na zimowe szaleństwo czy może na relaks w Egipcie?

Planujesz wyjazd na ferie? Weź pod uwagę te słowa ekspertki
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Polacy mają różne plany na ferie zimowe. Jedni wolą zostać w kraju i spróbować skorzystać z uroków zimy, a inni decydują się na zagraniczne wyjazdy.

Jakim rozwiązaniom sprzyjać będzie pogoda? - Pogoda będzie w najbliższych tygodniach zmienna. Raczej będzie sprzyjała narciarstwu, bo w górach temperatura będzie ujemna przez całą dobę lub nieznacznie dodatnia w ciągu dnia, ale ujemna w nocy, więc nawet jeśli gdzieś tego śniegu zabraknie, to armatki śnieżne i ujemna temperatura w nocy powinny pomóc - powiedział w programie "Newsroom" WP Ewa Łapińska, meteorolog IMGW.

Nie chciałabym się wypowiadać, co będzie przez następne cztery tygodnie, mamy tak bardzo zmienną zimę i tak często nam te niże się przemieszczają, raz wolniej raz szybciej, jednego dnia mamy prognozę, że śniegu będzie 5 cm, okazuje się, że spada 12 cm. Ja jestem dobrej myśli, uważam, że przez te najbliższe kilka dni, po tych głębokich niżach i silnym wietrze, warunki będą na tyle dobre, że będzie można skorzystać z białego szaleństwa - dodała.

Jaka pogoda w ferie? "Taki mamy klimat"

Ekspertka zauważyła ponadto, że znajdujemy się w klimacie przejściowym, umiarkowanym. Wiele zależy zatem od tego, z jakiego kierunku wieje wiatr.

Ktoś już kiedyś powiedział: taki mamy klimat. Jesteśmy w klimacie przejściowym, umiarkowanym, w zależności od tego, z jakiego kierunku wieje nam wiatr, z jakiego kierunku napływa masa powietrza, a one co chwilę się zmieniają, taką mamy pogodę - spostrzegła Łapińska.
Zobacz także: Pogoda długoterminowa. Gdzie wybrać się na ferie?
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić