aktualizacja 

Taka będzie pogoda na Wielkanoc 2022. Czy będzie ciepło?

2

Ostatnio pogoda mocno zaskakuje. Najpierw było dość ciepło, po czym diametralnie się ochłodziło. W niektórych rejonach Polski spadł nawet śnieg! Czy biały puch pojawi się również w trakcie świąt wielkanocnych? Takiej pogody można spodziewać się na Wielkanoc 2022.

Taka będzie pogoda na Wielkanoc 2022. Czy będzie ciepło?
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, juliawheelerphotography.com)

"Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata" - to porzekadło jest jak najbardziej aktualne. Ostatnio pogoda mocno zaskakuje. Wiosenna aura odsunęła się w cień, a na pierwszy plan znów wysunęła się zima.

Wobec tego niektórzy zaczęli się obawiać, że zimowa aura będzie towarzyszyć również świętom. Wielkanoc zbliża się coraz większymi krokami - w tym roku wypada 17 kwietnia.

Czy możliwe, że wówczas pojawią się kolejne opady śniegu? Na szczęście Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie przewiduje czegoś takiego. Zapowiedziano, że temperatura stopniowo będzie się podnosić, a w drugiej połowie kwietnia będziemy mieć już kilkanaście stopni Celsjusza.

Jaka będzie Wielkanoc 2022?

Prognozy specjalistów dają nadzieję na to, że święta wielkanocne będą pogodne. Optymizmem napawa też to, że - jak podaje IMGW - w kwietniu średnia temperatura będzie wyższa w porównaniu z poprzednimi latami.

W całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w prawie całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej. Na północnym zachodzie możliwa suma poniżej normy - zaznacza IMGW.
Zobacz także: "Trafiony, zatopiony". Nieprawdopodobna skuteczność mistrzyni olimpijskiej (wideo)
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić