Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Papież Franciszek "oderwany od rzeczywistości". Burza w Niemczech

211
Podziel się:

Kardynał Rainer Woelki nazwał papieża "starym człowiekiem" i stwierdził, że jest "oderwany od rzeczywistości". Archidiecezja kolońska wystosowała już oświadczenie, w którym zapewniono, że Woelki nie "miał na celu znieważenia Franciszka".

Papież Franciszek "oderwany od rzeczywistości". Burza w Niemczech
Papież ma być zdaniem niemieckiego kardynała "oderwany od rzeczywistości" (Getty Images, 2022 Franco Origlia)

Kardynał Rainer Maria Woelki w piątek i sobotę brał udział w zamkniętym spotkaniu z radą duszpasterską Kolonii. To właśnie podczas posiedzenia pozwolił sobie na wygłoszenie kilku uwag dotyczących papieża Franciszka.

Kilku uczestników posiedzenia potwierdziło, że kardynał nazwał Franciszka "starym człowiekiem", który jest "oderwany od rzeczywistości".

Jeden z uczestników spotkania miał pochwalić kardynała. - Doświadczyliśmy tu uczciwego, autentycznego biskupa - miał powiedzieć, cytowany przez niemiecką agencję informacyjną dpa.

Rzecznik archidiecezji już wydał w tej sprawie oświadczenie. Powiedział, że kardynał użył słów "stary człowiek", które "w żaden sposób nie miały być lekceważące".

Spotkanie kościelne dotyczyło sytuacji kardynała po ostatnich wydarzeniach w Kolonii. W związku z coraz częstszą krytyką i doniesieniami o nadużyciach seksualnych Woelki zaproponował, że zrezygnuje z funkcji arcybiskupa Kolonii.

Papież Franciszek nie podjął w jego sprawie żadnej decyzji. Na piątkowych i sobotnich spotkaniach Woelki miał prosić o drugą szansę jako arcybiskup Kolonii.

Zobacz także: Niejasne stanowisko papieża. "Możemy mieć pewność, że wie, co robi"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(211)
slowo
5 miesięcy temu
ZSTĄPI.
wąż
5 miesięcy temu
Jest tylko JEDEN BOG.POZOSTANMY NA KLĘCZKACH PRZY WATYKANIE!
bratBrata
5 miesięcy temu
Cyryl chce byc nieomylny? TRZY KONCE jonce NA RAZIE ZE WSCHODU BARDZIEJ , BO MIELI OPOZNIENIA W ZBROJENIACH!NIKT NIE PATRZY NA TEJ ZIEMI CZTO PROKLATAJA WOJNA ETO SPRAWIŁA! Piekielne ocieplenie klimatu to co innego będzie!
44 +44: 2
5 miesięcy temu
"Niech drzą trzy konce swiata" ostrzega Mickiewcz przed interwencją wg Lukasza!
gad
5 miesięcy temu
A PO CO PUTIN SZUKA RATUNKU? NIECH SIĘ MOCZY W PRZERĘBLU NA NACISNIĘCIE GUZIKA BĘDZIE CHĘTNY Z INNEJ STRONY SWIATA... PRZECA LUKASZ WSZYSTKO OBJASNIŁ...
gad(wąż)
5 miesięcy temu
A TYN GRANOWSKI TO NIMA WIĘKSZYCH KLOPOTOW...NIZ POWIĘSZENIA....HORYRYZONTY NYSLOWE NIECH MU POWIĘSZĄ W IZRAELU...FREUD I WIELY INNYCH NIEWIERZĄCYCH WYSZLO Z TEGO KRAJU....CZAS NA ZMIANY!
brat Brata
5 miesięcy temu
CHOINKA ...BRAKUJE MI ZNAKOW MATEMATYCZNYCH...NIE CHCIALBYM, BYC NIEMILY I NATRĘTNY ,A;E NADAL UZWAZAM.ZE TA SPÓLKA,ZIELENSKIEGO Z DUDĄ NIC DOBREGO NIE PRZYNIESIE A JESZCZE DOBIŁ TEN ROCZOCHRONY ANGLIK BLONDYNEK ,ZŁY JAK STO DIABLÓW...NA RUSKICH...CHYBA LUDZKOSC OD POCZĄTKU BYLA W BLĘDZIE Z TYM POJEDYNCZYM SZATANEM...CO?
wąż(gad)
5 miesięcy temu
Jezus nie jest msciwy...ale to co zosrawil w NOWYM TESTAMENCIE NA SAMPOBOJSTWA DOMOWNIKOW NA TEJ ZIEMI CHWATIT!
bardzo hi h...
5 miesięcy temu
Ławrow rozwscieczyl Izrael a gad,wąż,44 i LUKASZ?
wąż
5 miesięcy temu
do PRAWDA KONCA...MIELI DOSYC PRAWDA ? ... Tymczsem zachód jeszcze z kosciolami nie skonczył...znacie dany przyklad zz 1812 r a?
brat Brata
5 miesięcy temu
NIE PIESKOW TYLKO PUTIN Z CYRYLEM ZDECYDUJE ...CZY SPOTKAC SIĘ Z BRATEM FRANCISZKIEM(JESZCZE PAPIEZEM) DLA ZNALEZIENIA JEDNEGO BOGA DLA LUDZKOSCI (DOMOWNIKÓW) TEJ ZIEMI!
PRAWDA KONCA!...
5 miesięcy temu
NATO 1949 R UKLAD PARYSKI 1954 R PROKLATAJA WAJNA
gad
5 miesięcy temu
SLOWIANSKI BYL OSTATNIM OJCEM Sw...ZOSTAWCIE brata Franciszka Z AMERYKI PLD...NIEMKI TEZ DOSTALY ZA NIESWOJE! WIE CO CZYNIC TRZEBA!
WĄŻ
5 miesięcy temu
ZMIANA PAPIEZA...LUDZIE CZY WY NAPRAWDĘ NIC KUMACIE CO CZYNICIE A RACZEJ WYCZYNIACIE NA PPOCZĄTLU HI HI
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić