Papież Franciszek "oderwany od rzeczywistości". Burza w Niemczech

670

Kardynał Rainer Woelki nazwał papieża "starym człowiekiem" i stwierdził, że jest "oderwany od rzeczywistości". Archidiecezja kolońska wystosowała już oświadczenie, w którym zapewniono, że Woelki nie "miał na celu znieważenia Franciszka".

Papież Franciszek "oderwany od rzeczywistości". Burza w Niemczech
Papież ma być zdaniem niemieckiego kardynała "oderwany od rzeczywistości" (Getty Images, 2022 Franco Origlia)

Kardynał Rainer Maria Woelki w piątek i sobotę brał udział w zamkniętym spotkaniu z radą duszpasterską Kolonii. To właśnie podczas posiedzenia pozwolił sobie na wygłoszenie kilku uwag dotyczących papieża Franciszka.

Kilku uczestników posiedzenia potwierdziło, że kardynał nazwał Franciszka "starym człowiekiem", który jest "oderwany od rzeczywistości".

Jeden z uczestników spotkania miał pochwalić kardynała. - Doświadczyliśmy tu uczciwego, autentycznego biskupa - miał powiedzieć, cytowany przez niemiecką agencję informacyjną dpa.

Rzecznik archidiecezji już wydał w tej sprawie oświadczenie. Powiedział, że kardynał użył słów "stary człowiek", które "w żaden sposób nie miały być lekceważące".

Spotkanie kościelne dotyczyło sytuacji kardynała po ostatnich wydarzeniach w Kolonii. W związku z coraz częstszą krytyką i doniesieniami o nadużyciach seksualnych Woelki zaproponował, że zrezygnuje z funkcji arcybiskupa Kolonii.

Papież Franciszek nie podjął w jego sprawie żadnej decyzji. Na piątkowych i sobotnich spotkaniach Woelki miał prosić o drugą szansę jako arcybiskup Kolonii.

Zobacz także: Niejasne stanowisko papieża. "Możemy mieć pewność, że wie, co robi"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić