Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Zrobiło się biało. Burze i potworne gradobicie w Wielkopolsce

2

Pogoda znów pokazuje swoją siłę. Tym razem przekonali się o tym mieszkańcy Tuliszkowa i Kolnicy w województwie wielkopolskim, którzy doświadczyli intensywnego gradobicia.

Zrobiło się biało. Burze i potworne gradobicie w Wielkopolsce
Zrobiło się biało. Burze i potworne gradobicie w Wielkopolsce (X)

W ostatnim czasie Polacy muszą zmagać się z silnymi, gwałtownymi burzami, które powodują liczne straty. Nad Wielkopolską przeszła dziś (07.06) intensywna superkomórka burzowa, która wywołała silne gradobicie.

Efekt? Nagle w okolicy Tuliszkowa i Kolnicy (woj. wielkopolskie) w czerwcu zrobiło się biało jak zimą. W sieci pojawiły się liczne zdjęcia ze zdarzenia, które opublikowała na profilu w serwisie X (dawniej Twitter) organizacja Sieć Obserwatorów Burz Obserwatorzy.info.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pilot Airbusa lądował przy silnym wietrze. Świadkowie przecierali oczy ze zdumienia
Tak wygląda Kolnica w Wielkopolsce po przejściu superkomórki burzowej. Biało jak zimą, a to czerwiec! - piszą administratorzy profilu.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

To jednak nie wszystko. Okazuje się, że superkomórka burzowa wyrządziła na miejscu liczne szkody spowodowane nie tylko gradobiciem, ale też intensywnymi podmuchami wiatru. Jak udało nam się ustalić, na szczęście nikt nie ucierpiał.

Liczne gwałtowne zjawiska pogodowe nad Polską

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dodajmy, że to kolejne już gwałtowne zdarzenie pogodowe tej wiosny. W maju doszło do kilku podtopień w miastach, a po oberwaniu chmury w Bielsku-Białej mieszkańcy musieli zmagać się nawet z powodzią. Wiele piwnic, samochodów czy mieszkań znalazło się w kilka chwil pod wodą.

Dodajmy, że przejście gradobicia w maju czy czerwcu nie jest niczym nowym, natomiast eksperci podkreślają, że niespotykana jest skala i częstość pojawiania się zjawiska.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić