Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Tak wyglądało cmentarzysko rosyjskich czołgów

Od wybuchu wojny między Rosją i Ukrainą minęły już dwa lata. Ekspert ds. wojskowości i politolog Artur Micek przypomniał z tej okazji, jak w okolicach lotniska w Hostomelu wyglądało cmentarzysko rosyjskich czołgów. To naprawdę apokaliptyczny widok!

Tak wyglądało cmentarzysko rosyjskich czołgów
Tak w 2020 roku wyglądało cmentarzysko rosyjskich czołgów (Twitter, Twitter)

24 lutego 2022 roku świat obserwował heroiczną obronę Ukrainy przed rosyjskim najeźdźcą. Ukraińscy żołnierze zadziwili społeczność międzynarodową, odpierając atak sił Rosji. Uratowali m.in. najazd na Kijów dzięki czemu nadal mogą walczyć na froncie.

Rosjanie nie mogli się pozbierać, notując ogromne straty. Nie byli w stanie przejąć inicjatywy. Dowodem na to są nagrania, takie jak to z okolic lotniska w Hostomelu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Z taką siłą zaatakuje Rosja? Generał o dacie i kluczowym Krymie

Widać na nim cmentarzysko rosyjskich czołgów, które próbowały napierać na miasto w trakcie bitwy rozegranej w dniach 25 lutego - 1 kwietnia 2022 roku. Ukraińcy ostatecznie wygrali i obronili Hostomel przed rosyjskim najeźdźcą.

Tak wyglądały "zniszczone siły niezwyciężonej armii"

Nagranie z Hostomelu przypomniał Artur Micek, ekspert ds. wojskowości i politolog, który często publikuje nagrania z frontu i analizy sytuacji wojennej. Jego komentarz jest dosadny.

Okolice lotniska Hostomel w lutym 2022 roku. Zniszczone siły niezwyciężonego rosyjskiego WDW (Wojska Powietrznodesantowe Federacji Rosyjskiej - przyp. red.). Onuce są proszone o komentarz - napisał na Twitterze Micek, zwracając się szczególnie do osób, które często wspierają Rosję w sieci.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pod wpisem mało jest jednak komentarzy pisanych przez "onucy". Częściej internauci doceniają umiejętności i heroiczną postawę Ukraińskich żołnierzy.

Wielu podkreśla, że dziś przydałyby się powtórki w miastach, które są oblężone przez Rosjan. Chodzi szczególnie o rejon Zaporoża i Donbasu. Aktualnie tam trwają najcięższe walki.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić