Kubacki przebił Stocha i Małysza. Nie zgadniesz, w czym

3

Zrobił to już drugi raz w tym sezonie. Znów Dawid Kubacki może powiedzieć, że "jest lepszy" od Adama Małysza i Kamila Stocha. Tym razem nie chodzi jednak o wynik jak w Turniej Czterech Skoczni, a o... wiek.

Kubacki przebił Stocha i Małysza. Nie zgadniesz, w czym
Dawid Kubacki i Kamil Stoch (Getty Images, Daniel Kopatsch)

Fenomenalnie od początku tego sezonu na światowych skoczniach radzi sobie Dawid Kubacki. W pierwszych dniach listopada, na inaugurację Pucharu Świata, brązowy medalista olimpijski wygrał w Wiśle, założył żółtą koszulkę lidera i na razie nikomu jej nie oddał.

Po 12 indywidualnych konkursach tego sezonu Kubacki nadal jest liderem cyklu, mając ponad 100 punktów więcej niż w drugi w zestawieniu Słoweniec Anze Lanisek. Trudno, żeby Kubacki nie był jednak liderem, skoro od początku sezonu wygrał pięć konkursów, do tego był trzykrotnie trzeci i dwa razy drugi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zostawił auto z otwartymi szybami. Nagranie kierowcy po śnieżycy w USA

Podczas 71. Turnieju Czterech Skoczni Dawid Kubacki pobił jeden z polskich rekordów, należący dotychczas do Adama Małysza i Kamila Stocha. Chodzi o liczbę miejsc na podium w poszczególnych konkursach niemiecko-austriackiego turnieju. Małysz i Stoch czynili to po 12 razy.

Puchar Świata. Kubacki będzie chciał przedłużyć swoją serię

Kubacki ma już na koncie 13 miejsc na podium w tych zawodach. To jednak nie jedyna statystyka, w której dwukrotny mistrz świata jest lepszy od swoich rodaków. Lider Pucharu Świata przebił Stocha i Małysza także w wieku, w którym objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Jak poinformował Adam Bucholz ze skijumping.pl, Dawid Kubacki jest liderem PŚ w wieku 32 lat i 305 dni (stan na 11 stycznia). Kamil Stoch ostatni raz żółtą koszulkę lidera założył w wieku 31 lat i 177 dni, a Adam Małysz mając 29 lat i 363 dni. Co ciekawe, Kubacki jest drugim najstarszym liderem w historii. Przed nim w klasyfikacji wszech czasów jest tylko czterokrotny mistrz olimpijski Simon Ammann.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Polscy kibice mają nadzieję, że Kubacki skutecznie będzie bronił koszulki lidera w Zakopanem, gdzie w niedzielę o 16:00 odbędzie się konkurs indywidualny. Dzień wcześniej, o tej samej porze, zaplanowano pierwszą w tym sezonie drużynówkę. Transmisja z konkursów na Wielkiej Krokwi w TVP 1, Eurosporcie 1 oraz na Pilot WP.

Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić