aktualizacja 

Czy można ubrać czarną lub białą sukienkę na wesele jako gość? “Za biel bym zabiła!”

0

Moda ślubna zmienia się z roku na rok. W jednym sezonie prawdziwym hitem są seksowne i obcisłe minisukienki, w innym na wszystkich wybiegach i zabawach królują zwiewne maxikreacje, które pasują niemalże do każdej sylwetki.

Helping the bride to put her wedding dress on
Helping the bride to put her wedding dress on (Materiały prasowe)

Jest jednak jeden temat, który od wielu lat nieustannie budzi duże kontrowersje i gorące dyskusje. Czy kobietom zaproszonym na wesele wypada ubrać białą lub czarną sukienkę, czy może jednak te dwa kolory powinny w tym wypadku zostać zapomniane? Różne opinie krążą na ten temat i jest to również wątek, który bardzo chętnie podejmują same panny młode. A co, jeśli to właśnie one poprosiły gości o kreacje w konkretnym kolorze? Czy w takim wypadku również należy przejmować się nieco już skostniałymi zasadami?

Czerń to faux pas?

Czerń uznawana jest za jeden z najbardziej eleganckich kolorów. To właśnie znana i ceniona projektantka, Coco Chanel, sprawiła, że kobiety na całym świecie zapragnęły w swojej garderobie posiadać “małą czarną”, która w końcu przestała kojarzyć się jedynie z pogrzebami i żałobą. Wciąż jednak zadawano sobie pytanie, czy tego typu kreacje są odpowiednie na ślub i wesele, które przecież kojarzą się z radością i szczęściem.

Portal weselny Wesele z klasą o zdanie postanowił zapytać panny młode, które przecież w dzień ślubu mają najwięcej do powiedzenia. Okazało się, że czerń większości z nich nie kojarzy się źle, wręcz przeciwnie, jest oznaką elegancji i klasy.

Pięknie wyglądały panie w czerni. Kocham ten kolor i nie przeszkadza mi on nigdzie.

Ja mówiłam swoim gościom, że jak dla mnie to nawet mogą przyjść w worku po ziemniakach. Nie strój jest ważny, ważne, żeby byli ze mną w tym dniu.

Miałam czarną sukienkę jako drugą, mama prowadziła mnie w czarnej i dużo gości było w czarnym na moją prośbę. Bujdy. Mój kolor przewodni to czarny!

Znalazły się jednak głosy mówiące o tym, że istnieje wiele innych, pięknych kolorów, które są znacznie bardziej odpowiednie na ślub i wesele. Jak widać opinie na temat czarnych sukienek są niezwykle subiektywne, ale wciąż budzą emocje.

Ja jednak wolałabym tradycyjnie - bez czerni na weselu, jest tyle pięknych kolorów… - pisały.

Biała sukienka zakazana!

Jak widać, obecnie panny młode mają bardzo liberalne podejście do czarnych sukienek na wesele. Większość z nich przyznaje, że nie wyobrażają sobie, aby narzucać gościom styl czy kolorystykę, którą mieliby wybrać. Jest oczywiście jedno “ale”. Okazuje się, że wciąż istnieje jeden surowo zakazany kolor. To oczywiście biel, która tego dnia zarezerwowana jest tylko dla jednej osoby. Wybranie kreacji w tym kolorze byłoby wpadką trudną do wybaczenia dla świeżo upieczonych małżonek.

Czerń spoko, ale za biel bym zabiła. Biel jest dla panny młodej!

Według mnie dużo gorszym wyborem jest biel - podkreśliły.

Jeśli zatem nie lubicie wzbudzać kontrowersji, lepiej zrezygnować zupełnie z tych dwóch barw. Dzięki temu unikniecie nieprzyjemnych sytuacji i krytycznych spojrzeń, szczególnie ze strony gwiazdy wieczoru, czyli panny młodej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić