LAK| 

150 tys. darmowych prezerwatyw dla olimpijczyków w Tokio. Jest jeden warunek

13

Agencja Reutera donosi, że organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio zamierzają przeznaczyć dla uczestników aż 150 tysięcy darmowych prezerwatyw. Sęk w tym, że... nie można z nich skorzystać w wiosce olimpijskiej.

150 tys. darmowych prezerwatyw dla olimpijczyków w Tokio. Jest jeden warunek
Igrzyska Olimpijskie 2020 (Getty Images, getty images)

Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 (przesunięte na 2021 z powodu pandemii koronawirusa) zbliżają się coraz większymi krokami. Pojawiają się także nowe informacje na temat warunków uczestnictwa sportowców w wiosce olimpijskiej. Agencja Reutera podała właśnie informację, że organizatorzy zamierzają przeznaczyć dla uczestników aż 150 tysięcy darmowych prezerwatyw. Jest jednak jedno ważne "ale".

Sportowcy nie będą mogli używać prezerwatyw na terenie wioski olimpijskiej. Tam będą panować bardzo restrykcyjne zasady związane z pandemią koronawirusa. Najważniejszą zasadą będzie utrzymywanie dystansu społecznego.

Prezerwatywy są po to, by sportowcy zabrali je z powrotem do swoich krajów w celu podniesienia świadomości na temat problemów związanych z HIV i AIDS - taką informację komitet olimpijski przekazał Reuterowi.

Po raz pierwszy prezerwatywy rozdawano sportowcom podczas letnich igrzysk olimpijskich w 1988 roku. Od tego czasu zapotrzebowanie na nie w trakcie imprezy wzrosło. Gdy sportowcy rywalizowali w rosyjskim Soczi, organizatorzy przygotowali 100 tys. prezerwatyw.

Kiedy odbędą się Igrzyska Olimpijskie?

Rok temu zostały przesunięte na 2021 rok. Wszystko wskazuje na to, że impreza się odbędzie, choć sytuacja związana z koronawirusem nie poprawia się w Japonii. Eksperci ostrzegają, że nie będą to całkiem bezpieczne igrzyska.

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

Zobacz także: Mateusz Borek po gali Gromda 5. "Wychodzisz z kina lub teatru mając w głowie ostatnią scenę"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić