Dantejskie sceny na stadionie. Są pierwsze decyzje po wielkiej bójce

14

Dramatyczne sceny w Meksyku podczas meczu piłki nożnej. Między kibicami doszło do wielkiej bójki, jest wielu rannych. Liga wyciąga konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych za organizację imprezy.

Dantejskie sceny na stadionie. Są pierwsze decyzje po wielkiej bójce
Dantejskie sceny na stadionie. Liga wyciąga konsekwencje (PAP, PAP/EPA/Enrique Contla)

62 minuty trwał mecz pomiędzy FC Queretaro a Atlas Guadalajara w Meksyku. Na trybunach stadionu doszło do walk między kibicami, które po pewnym czasie przeniosły się na murawę.

Nieliczna ochrona nie była w stanie zapanować nad wydarzeniami. Kibice okładali się czym popadło - zaczynając od rąk i nóg, kończąc na krzesłach i metalowych prętach.

Było widać, jak jeden z kibiców wyciąga nóż, by przeciąć siatkę na jednej z bramek. Inni zniszczyli ławkę po jednej ze stron, a niektórzy walczyli w tunelu prowadzącym na boisko - relacjonował portal apnews.com.

W wyniku zamieszek rannych zostało 26 osób. Liga meksykańska natychmiast zawiesiła rozgrywki. Mecze zaplanowane na niedziele zostały przełożone. Wszczęto też śledztwo ws. zajść na stadionie FC Queretaro.

Są też pierwsze decyzje. Prezes ligi zapowiedział, że kibice klubów przyjezdnych nie będą mogli wchodzić na stadiony. Władze stanowe zawiesiły też pięć osób, wśród których znajdują się pracownicy policji oraz trzy osoby odpowiedzialne za planowanie i przygotowanie imprezy.

Władze stanu Queretaro poinformowały w niedzielę, że 23 mężczyzn pozostaje w szpitalu. Łącznie 10 osób było w stanie ciężkim, a trzy inne były w stanie krytycznym z bardzo ciężkimi obrażeniami.

Zobacz także: Tego gola można oglądać godzinami! Cóż za precyzja (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić