Ekspert wskazał faworyta. "Jest lekko przerdzewiały"

5

Choć walka Tomasza Adamka z Mamedem Chalidowem w tym momencie wydaje się odległą przyszłością, głos w jej sprawie zabrał Łukasz Jurkowski. Ekspert wskazał faworyta tej rywalizacji.

Ekspert wskazał faworyta. "Jest lekko przerdzewiały"
Na zdjęciu: Tomasz Adamek i Mamed Chalidow (Materiały prasowe)

Kilka tygodni temu, na gali Fame Friday Arena 2 w Szczecinie, Tomasz Adamek pojawił się w klatce. Jego obecność nie była związana z bezpośrednim udziałem w walce, choć to wydarzenie wydaje się być już bliskie. Fame MMA, organizator gali, zapraszając "Górala" do oktagonu, zapowiedział współpracę z byłym mistrzem świata w boksie. Adamek planuje wziąć udział w dwóch pojedynkach pod egidą Fame, przy czym jego pierwsza walka prawdopodobnie odbędzie się 10 lutego na jubileuszowej gali Fame MMA 20.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: kapitalny "centrostrzał" w Bytomiu. Po nim poszli za ciosem
Jadąc tutaj jeszcze dwie godziny wcześniej mówiłem: podpiszę, nie podpiszę. Ale dali mi naprawdę dobry kontrakt. Dlatego jestem z wami w przyszłym roku dwukrotnie - powiedział w Szczecinie.

Od tego momentu ruszyła karuzela nazwisk w kwestii potencjalnego rywala dla 47-latka. W środowisku sportów walki pojawiło się nazwisko Mameda Chalidowa, który nieoczekiwanie zapowiedział, że chciałby spróbować swoich sił w boksie. W ten sposób zestawienie Adamek - Chalidow nasunęło się samo.

W rozmowie z kanałem TV Reklama, głos na temat tego pojedynku zabrał Łukasz Jurkowski - były zawodnik KSW i ekspert sportów walki.

Jeżeli w ogóle dojdzie do tego pojedynku. Od plotek do realizacji długa droga. Jeżeli dojdzie, to myślę, że jednak przy całym niesamowitym warsztacie i sukcesach, to Adamek jest w takim wieku lekko przerdzewiały, że Mamed będzie dwa razy szybszy, dwa razy precyzyjniejszy. Na tym etapie kariery to Mamedowi daje większe szanse - powiedział "Juras".

W tym momencie trudno będzie jednak o realizację tego pojedynku. Chalidow nadal chce walczyć w boksie, ale wszystko wskazuje, że zrobi to na gali KSW. Tymczasem Adamek podpisał umowę z Fame. Obie strony musiałyby się dogadać w tej sprawie, a to wydaje się być nieosiągalne.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić