Koronawirus. Grzegorz Krychowiak zakażony po raz drugi

28

Grzegorz Krychowiak i Kamil Piątkowski otrzymali pozytywne wyniki testów na koronawirusa przed meczem z Anglią. Krychowiak jest jednak ozdrowieńcem, więc PZPN wyjaśnia sprawę z UEFA.

Koronawirus. Grzegorz Krychowiak zakażony po raz drugi
Grzegorz Krychowiak zakażony koronawirusem (epa, Leszek Szymański)

Do tej pory jasne było, że z Anglią na Wembley nie zagrają dwie gwiazdy. Robert Lewandowski nabawił się urazu w meczu z Andorą, natomiast Mateusz Klich miał pozytywny wynik testu na koronawirusa kilka dni wcześniej.

Teraz z obozu reprezentacji Polski doszły kolejne kiepskie wieści. Następnych dwóch zawodników otrzymało pozytywne wyniki testów. Chodzi o Grzegorza Krychowiaka (Lokomotiw Moskwa) oraz Kamila Piątkowskiego (Raków Częstochowa).

Reprezentacja Polski przeszła kolejne testy na obecność koronawirusa. Niestety wyniki u Grzegorza Krychowiaka i Kamila Piątkowskiego są pozytywne. Z uwagi na fakt, że Krychowiak jest ozdrowieńcem podjęliśmy rozmowy z UEFA w celu wyjaśnienia sprawy i dopuszczenia do meczu - napisał rzecznik kadry Jakub Kwiatkowski.

Grzegorz Krychowiak pod koniec listopada był już zakażony koronawirusem. Nie zagrał wówczas w meczu Ligi Mistrzów. Oprócz niego pozytywne wyniki otrzymało jeszcze wtedy dwóch innych zawodników Lokomotiwu, a także lekarze i pracownicy klubu.

Z przeprowadzonych przez Public Health England badań wynika, że odporność po przejściu zakażenia utrzymuje się przez kilka miesięcy. Badanie było robione na ponad sześciu tysiącach osób.

Zobacz także: Martyna Grajber urodziny uczciła zwycięstwem. "Najlepszych życzeń nie będę cytować"
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić