Gwiazdor na boisku. Zaskoczenie na meczu polskich amatorów

4

Marcin Gortat zakończył zawodową karierę w 2019 roku, ale wciąż jest blisko swojej ukochanej dyscypliny. W myśl powiedzenia "ciągnie wilka do lasu" 37-latek pojawił się ostatnio na parkiecie w meczu amatorskich rozgrywek CNBA w Łodzi. W mediach społecznościowych zdradził, jak się czuł w trakcie gry.

Gwiazdor na boisku. Zaskoczenie na meczu polskich amatorów
Marcin Gortat wrócił do gry (Facebook)

Zawodnicy występujący zespole Wow - Jak Oni Pięknie Grają!, którzy bierze udział w łódzkich rozgrywkach amatorskich musieli mocno się zdziwić, gdy zobaczyli, kto wystąpi po stronie rywali. W ekipie Komarów pojawił się niespodziewanie... Marcin Gortat. To było największe wydarzenie w 25-letniej historii ligi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Nowy, rokujący zawodnik w lidze CNBA. Zapamiętajcie to nazwisko: Marcin Gortat - napisała na Twitterze Małgorzata Błażewicz.

Obecność Gortata pomogła jego ekipie. Drużyna Komarów pokonała ekipę Wow - Jak Oni Pięknie Grają! 70:49. Portal sport.pl odnotował, że "Polish Hammer" zdobył 14 punktów i wykonał trzy wsady. Już po minucie gry miał na swoim koncie zbiórkę i blok.

Czułem się jak młody bóg - skomentował swój występ Gortat.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Gortat zapowiedział, że zagra jeszcze w kilku meczach. Organizatorzy liczą, że uda im się zaprosić do gry innego byłego zawodnika z przeszłością w NBA - Macieja Lampego. On również pochodzi z Łodzi.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Marcin Gortat. Najlepszy Polak w NBA

Marcin Gortat występował na parkietach NBA w latach 2008-2019. Jego największym sukcesem były występy w finale tych rozgrywek wraz z Orlando Magic. Jego zespół musiał jednak uznać wyższość Los Angeles Lakers. Rozegrał łącznie 806 meczów w sezonie zasadniczym i 86 w fazie play-off.

Zobacz także: Co za gol w Polsce! Można oglądać godzinami (wideo)
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić