Hajto zaskoczył. Chciałby wysłać piłkarzy do kopalni

11

Tomasz Hajto słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Kolejną z nich podzielił się w niedzielę podczas programu "Cafe Futbol" emitowanego przez Polsat Sport. Popularny komentator zasugerował w nim, co pomogłoby piłkarzom narzekającym na przepełniony terminarz rozgrywek.

Hajto zaskoczył. Chciałby wysłać piłkarzy do kopalni
Na zdjęciu Tomasz Hajto (Licencjodawca, Twitter Polsat Sport)

W ostatnich miesiącach wiele mówi się o obciążeniach, jakim poddawani są najlepsi piłkarze świata. Zawodnicy i trenerzy grzmią, że przepełniony kalendarz rozgrywek klubowych i reprezentacyjnych ma destrukcyjny wpływ na zdrowie piłkarzy, czego dowodzić ma rosnąca liczba kontuzji w czołowych zespołach.

Zupełnie inny punkt widzenia na tę sprawę przedstawił w niedzielę Tomasz Hajto. 62-krotny reprezentant Polski na antenie "Cafe Futbol" stwierdził, że piłkarze powinni dostosować się terminarza. Oberwało się też zawodnikom reprezentacji. Zdaniem emerytowanego obrońcy, fakt, że piłkarze rozegrali kilka spotkań w trakcie jednego miesiąca, nie powinien być czynnikiem wyjaśniającym słabszą formę kadry.

Idziemy ze skrajności w skrajność. Nie mogę tego zrozumieć. Zaczynamy w reprezentacji dziękować za zaangażowanie, a nie oceniać za błędy. Zaczynamy rozmawiać, jak oni w miesiąc mają rozegrać osiem spotkań - ocenił

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: To już dziś! 9. Mistrzostwa MMA w Warszawie

W dalszej części wypowiedzi Hajto kontynuował swoją narrację. Uczestnik mistrzostw świata z 2002 roku uznał, że piłkarze nie mają powodów do narzekań, gdyż wielu przedstawicieli innych zawodów pracuje znacznie ciężej. Zdaniem Hajty zetknięcie się z problemami, z jakimi mierzą się zwykli ludzie działający w innych branżach, mogłoby zmienić punkt widzenia piłkarzy.

Grając w Górniku Zabrze byłem na przodku. Zjechałem z górnikami, zobaczyłem, jak tam pracują. Wyjeżdżając na górę szanowałem piłkę. W Niemczech też pojechałem do kopalni. To robi wrażenie. Taki zjazd przydałby się niektórym piłkarzom - ocenił Hajto

Tomasz Hajto od wielu lat współpracuję z telewizją Polsat w roli eksperta i komentatora. Były reprezentant Polski zasłynął ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi na tematy piłkarskie.

Autor: AHU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić