Julia Szeremeta rozpocznie walki w mistrzostwach świata. Podano termin
Wicemistrzyni olimpijska Julia Szeremeta już w niedzielę rozpocznie walkę o medale mistrzostw świata w Liverpoolu, wchodząc do rywalizacji od drugiej rundy eliminacji. Szeremeta jest częścią 19-osobowej reprezentacji Polski, która poznała już swoich pierwszych przeciwników.
Najważniejsze informacje
- Julia Szeremeta startuje w drugiej rundzie eliminacji.
- Polska reprezentacja liczy 19 zawodników.
- W turnieju bierze udział 554 sportowców z 68 krajów.
Julia Szeremeta, znana z sukcesów na arenie międzynarodowej, przystąpi do rywalizacji w mistrzostwach świata w boksie, które odbywają się w Liverpoolu. Polka, startująca w kategorii 57 kg, rozpocznie swoje zmagania od drugiej rundy eliminacji. Pierwszą walkę stoczy już w najbliższą niedzielę. Jej przeciwniczką będzie zwyciężczyni walki pomiędzy Japonką Satsuki Yoshizava a Chinką Yan Cai.
Nagrał go i wysłał na policję. Teraz każdy zobaczy, co zrobił kierowca
Polska reprezentacja na mistrzostwa świata liczy 19 zawodników. Wśród nich są zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy będą rywalizować w 20 kategoriach wagowych. W składzie znalazło się siedemnastu medalistów z ostatnich igrzysk olimpijskich.
Tegoroczne mistrzostwa odbywają się pod auspicjami World Boxing, jedynej federacji uznawanej przez MKOl. Wprowadzono nowe zasady, w tym obowiązkowe testy płci dla kobiet. Z tego względu w M&S Bank Arena zabrakło mistrzyń olimpijskich z Paryża – Imane Khelif, która odmówiła badań, oraz Lin Yu-ting, która podobno je przeszła, ale nie dostała odpowiedzi od organizatorów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Pierwsze walki Polaków
W czwartek na ring wyjdzie czwórka polskich zawodników. Oliwia Toborek zmierzy się z Turczynką Busrą Isildar, a Wiktoria Rogalińska z Irlandką Jennifer Lehane. Paweł Sulęcki stawi czoła Tajwańczykowi Chia-Wei Kanowi, a Adam Tutak zmierzy się z Hindusem Harshem Choudharym.
W piątek na ring wyjdzie Kinga Krówka, która powalczy z reprezentującą Nową Zelandię Jordan Wilson. Tego samego dnia do walki z Taegeunem z Korea Płd. stanie Jakub Słomiński. Na ring wyjdzie też Oskar Kopera. Jego przeciwnikiem będzie Amir Esmaeili z Irlandii.
W sobotę 6 września swoją szansę będzie starał się wykorzystać Paweł Brach. Reprezentant Polski zmierzy się ze zwycięzcą walki Dettori Brown-Hodge (Japonia)/Johan Aguero (Dominikana). Tego samego dnia na ring wyjdzie Aneta Rygielska, która zmierzy się z Sanju Sanju z Indii.